Folie

W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo szeroki wybór folii do zadruku. W biurze stosuje się głównie klasyczne folie do rzutników. Nadają się one do drukowania na drukarkach atramentowych i laserowych oraz kopiarkach. Do wyboru są warianty do druku czarno-białego oraz specjalne folie do druku kolorowego na drukarkach atramentowych.

Loading...
Nie udało się znaleźć żadnych produktów z tym wyborem filtra.

Od folii napowietrznych do folii do laminowania

W przypadku etykiet plastikowych można nabyć odpowiednie rolki termotransferowe w niedrogich wielopakach. Blankiety kart plastikowych (karty PCV) nadają się do zadruku za pomocą Twojej drukarki kart lub drukarki kart retransferowych. Można je wykorzystać do oznaczania kart podarunkowych, klubowych, bezpieczeństwa, klientów, bonów towarowych oraz przepustek dla gości. Opcjonalnie można zastosować folie laminacyjne w różnych rozmiarach, które sprawdzają się przy tworzeniu dokumentów identyfikacyjnych, szyldów, list, zdjęć i często używanych dokumentów.

Aby chronić własny smartfon lub inne urządzenia mobilne, istnieją folie ochronne na ekran. Chronią one przed zarysowaniami i uciążliwymi odciskami palców. Dobre warianty hamują również rozmnażanie bakterii, aby utrzymać powierzchnię urządzenia wolną od zarazków.

W dziedzinie kreatywnej przekonują folie do druku atramentowego i laserowego. Używasz ich do drukowania koszulek z własnymi kreacjami lub logo firmy. Wysokiej jakości folie flock umożliwiają nadawanie indywidualnego tekstu na tekstyliach o puszystej strukturze powierzchni. Dzięki foliom do paznokci można stworzyć własne naklejki do ozdabiania paznokci.

Dlaczego mój telefon komórkowy powinien być wyposażony w folię ochronną na ekran?

Folia na ekran smartfona chroni delikatny wyświetlacz przed zabrudzeniami i zarysowaniami. Produkty te przedłużają żywotność Twojego urządzenia. Jest to szczególnie ważne, jeśli jest to drogi model. Dzięki foliom ochronnym zachowana jest wartość odsprzedaży.

Uszkodzenia powierzchni są spowodowane przez klucze. Monety lub inne ostre przedmioty w kieszeni. Ale również piasek, brud lub umieszczenie na stole pozostawiają ślady w czasie. Folie z tworzywa sztucznego chroniące wyświetlacz składają się z różnych cienkich warstw, które służą do różnych celów. Warstwa kleju umożliwia mocowanie folii bez pozostawiania śladów. Dzięki bez pęcherzykowej aplikacji folia ochronna na wyświetlacz jest prawie niewidoczna. Wytrzymałe materiały zapobiegają powstawaniu zarysowań, nie ograniczając przy tym użyteczności smartfona.

Dostępne są różne warianty:

  • Przezroczyste folie ochronne zmniejszają ryzyko zarysowań. Decydujące znaczenie ma tutaj stopień twardości. Dodatkowo redukują one odciski palców na widocznej powierzchni.
  • Antyrefleksyjne folie ochronne na ekran umożliwiają bezproblemowe oglądanie ekranu w silnym świetle słonecznym na plaży lub w innych miejscach narażonych na działanie promieni słonecznych.
  • Antywstrząsowe folie ochronne chronią wyświetlacz przed zarysowaniami. Jednocześnie folie te zapewniają wystarczającą wytrzymałość, aby zapobiec pęknięciu ekranu podczas upadku urządzenia. Producenci obiecują wysoki poziom ochrony. Mówi się nawet, że folie te chronią przed uderzeniami młotkiem.
  • Folie ochronne uniemożliwiają innym osobom czytanie tego, co dzieje się na Twoim smartfonie. Folie ograniczają kąt widzenia do 30 stopni, dzięki czemu w środkach komunikacji miejskiej nikt nie będzie mógł podglądać Twoich poczynań.
  • W pełni lustrzane osłony ekranu są szczególnie popularne wśród kobiet. Używając ich, używasz swojego telefonu jako lustra, gdy ekran jest wyłączony. To pozwala na szybkie sprawdzenie makijażu.

Do czego nadają się folie do laminowania?

Folie służą do zabezpieczania ważnych zdjęć, znaków, dokumentów, kart lojalnościowych czy dowodów osobistych. Laminowanie nadaje im warstwę ochronną, która odpycha brud i wodę. Dodatkowo warstwa tworzywa sztucznego zapobiega żółknięciu i zużywaniu się dokumentów na skutek częstego użytkowania.

Do laminacji potrzebne są odpowiednie folie oraz laminator, za pomocą którego wykonują laminację na gorąco. Aby trwale zabezpieczyć dokumenty, należy umieścić je w saszetce z folią do laminowania. Ważne jest, aby formy były odporne na wysokie temperatury. Wewnątrz folie posiadają specjalny suchy klej. Upłynnia się on pod wpływem ciepła laminatora i łączy się z papierem. Wystające krawędzie uszczelniają krawędź. Po schłodzeniu dokumenty są twarde ze względu na zestalenie się kleju.

Możesz wybierać pomiędzy foliami matowymi i błyszczącymi w różnych rozmiarach. Można po nich pisać pisakami rozpuszczalnymi w wodzie lub markerami permanentnymi.

Do czego nadają się folie przezroczyste?

Folie OHP są używane do tworzenia folii do drukowania dla rzutników. Są one dostępne dla drukarek laserowych i atramentowych. Folie do druku atramentowego to specjalnie powlekane, przezroczyste wersje w formacie DIN A4. Dzięki nim można tworzyć folie czarno-białe lub kolorowe. Zaletą jest to, że tusz wysycha w ciągu kilku sekund. Pozwala to na natychmiastowe użycie wydrukowanych produktów bez rozmazywania obrazów i tekstu. Nowoczesne wersje nadają się do wszystkich popularnych drukarek atramentowych. Umożliwiają one podawanie materiału przez rynnę zbiorczą.

Nie drukuje się folii do drukarek laserowych za pomocą atramentówki, ponieważ powierzchnia jest zbyt gładka. Tusz nie będzie do niej przylegał. Do drukarek laserowych potrzebne są inne folie. Są one grubsze i bardziej odporne na ciepło niż konwencjonalne folie do druku atramentowego. Ponieważ są one naładowane statycznie i przylegają do siebie po wydrukowaniu, dobre produkty są antystatyczne. Folie OHP do drukarek laserowych mogą być zadrukowane z obu stron. W przypadku wersji atramentowych atrament przylega tylko do bardziej szorstkiej powierzchni bocznej.

Co to są folie transferowe?

Folie transferowe są odpowiednie do wykańczania tekstyliów. Używasz ich zarówno do druku transferowego jak i flock. Różnica polega na tym, że w tym drugim przypadku folie flock mają puszystą, miękką powierzchnię, którą drukuje się bezpośrednio na tkaninie za pomocą plotera. Motywy mają wypukłą, aksamitną fakturę. Można nimi drukować na tkaninach bawełnianych, ale także na włóknach mieszanych, wiskozie, nylonie i poliestrze.

Dzięki zwykłym foliom transferowym do drukarek atramentowych lub laserowych możesz ozdobić koszulki lub inne tkaniny za pomocą własnej drukarki. Są to tak zwane folie do naprasowania, które nakleja się na bawełniane tekstylia. Po wydrukowaniu wycinamy motyw i prasujemy go na podkładzie tekstylnym.

Istnieje możliwość wyboru cienkich folii do stosowania na jasnych tekstyliach. W tym przypadku kolor tkaniny jest później widoczny. Do ciemnych materiałów używaj grubszych wersji. Pozwalają one na drukowanie zdjęć lub fotorealistycznych motywów na całej powierzchni. Folie transferowe są używane z prawie każdą kolorową drukarką laserową lub kopiarką.

Czy do drukowania na folii potrzebna jest specjalna drukarka?

Do tworzenia motywów służy specjalne oprogramowanie graficzne na komputer. Możliwe są proste teksty, grafiki i zdjęcia. W przypadku folii do zadruku należy upewnić się, że są one odpowiednie dla danej drukarki laserowej lub atramentowej. Jeśli użyjesz niewłaściwych folii do druku, mogą one uszkodzić drukarkę. Taśmy transferowe Canon firmy Prindo dobrze współpracują z różnymi urządzeniami PIXMA. Taśmy transferowe AVERY Purpose Form dobrze współpracują z popularnymi drukarkami atramentowymi. Folie flokowe mogą być nanoszone na tekstylia za pomocą specjalnego plotera.