HP

HP - Tusze & Tonery do drukarek

W naszym sklepie internetowym można uzyskać oryginalne wkłady do drukarek HP i toner. Ponadto oferujemy Państwu tanie i wysokiej jakości alternatywne produkty. Kupujesz bez żadnego ryzyka, ponieważ dajemy 3 lata gwarancji. Twoje nowe wkłady do drukarek HP są dostarczane do domu przez 24 godziny na dobę w trybie ekspresowym. Dostawa jest wolna od kosztów wysyłki. Po wybraniu drukarki HP zostaną wyświetlone wszystkie odpowiednie wkłady atramentowe i tonery.

Proszę wybrać swój model drukarki:

proszę wybrać urządzenie
producenci
Serie
Drukarka

Wkłady do drukarek i tonery do popularnych serii drukarek HP

Jak rozpoznać oryginalne wkłady zastępcze HP?

Wszystkie kartridże HP są poprzedzone trzy lub pięcioletnią fazą rozwojową. Wkład do drukarki HP jest zawsze nieużywany i fabrycznie nowy. Logo HP można zawsze znaleźć na opakowaniu kartonowym. Niebieskie koło z białym napisem HP na górnej lewej krawędzi kartonu przyciąga wzrok. Widać to wyraźnie na sąsiedniej ilustracji.

Po otwarciu kartonu wkłady można wyjąć. Są one w dodatkowym termoformowanym opakowaniu z tworzywa sztucznego. Numery odpowiednich wkładów do drukarek HP są wyraźnie oznaczone na opakowaniu. Zapobiega to wszelkim nieporozumieniom przy zakupie.
Należy dobrze zapamiętać liczbę kaset wymaganych do drukarki i najlepiej jest zapisać ją i przechowywać w pobliżu drukarki. Poszczególne wkłady są dostosowane do poszczególnych urządzeń i nie mogą być stosowane w każdej drukarce.

Istnieją znaczne różnice pomiędzy oryginalnymi wkładami. Najczęstszymi wariantami są wkłady do głowic drukujących. Należą do nich kaseta do drukarek HP 302, która została wprowadzona na rynek w 2015 roku, oraz modele HP 300 i HP 301, które są również powszechnie stosowane.
Zbiornik z tuszem i głowica drukująca należą do siebie i zawsze są wymieniane razem. Oprócz czarnego wkładu, stosuje się również wkład z tuszem. Zawiera on żółty, cyjan i magenta w jednym naboju. Wadą jest to, że zazwyczaj nie jest możliwe uzyskanie równomiernego wydruku kolorowego, a składniki tuszu zawsze pozostają w pustym wkładzie.

Te wkłady do drukarek HP nie są bardzo opłacalne do użytku profesjonalnego i nadają się do okazjonalnych wydruków w sektorze prywatnym lub biurze domowym.

Etykieta bezpieczeństwa

Wszystkie wkłady do drukarek HP posiadają etykietę zabezpieczającą. Znajduje się on nad listwą do rozrywania opakowania kartonowego. Etykietę można łatwo zobaczyć na sąsiedniej ilustracji.
Autentyczność etykiety można sprawdzić w następujący sposób:
Przechyl karton tam i z powrotem. Dwa symbole "OK" i "√" przesuwają się w przeciwnych kierunkach na oryginalnej etykiecie. Podczas przechylania w lewo i w prawo, symbole poruszają się w tym samym kierunku.

Inną cechą, która wskazuje, że wkłady są oryginalnymi wkładami do drukarki HP, jest kod QR na etykiecie. Dostęp do niego można uzyskać za pomocą smartfona poprzez aplikację HP eSupplies. Możliwe jest również sprawdzenie etykiety bezpieczeństwa w Internecie. Każda etykieta posiada numer seryjny, który można wpisać na stronie internetowej producenta.
HP wyposaża swoje wkłady do drukarek LaserJet na całym świecie w tę etykietę zabezpieczającą. W przypadku wkładów do drukarek atramentowych nie dzieje się to jednak wszędzie. Większość wkładów do drukarek atramentowych HP sprzedawanych w Europie Zachodniej nie posiada etykiety bezpieczeństwa.

Jaka jest różnica między kartridżami normalnymi a XL?

Po pierwsze, pojawia się pytanie, które wkłady do drukarek HP produkuje. Produkowane są tylko standardowe rozmiary i kartridże XL. Zdjęcie po prawej stronie pokazuje takie opakowanie. Za numerem kartridża jest zapisany rozmiar XL. Wykorzystano do tego przyjazny odcień zieleni, który od razu rzuca się w oczy.

Wkłady XL są znacznie mocniejsze. Z kartridżami do drukarek HP 302 w normalnym rozmiarze, na przykład, można wydrukować 190 stron. Z oryginalnym wkładem XL wydajność drukarki wzrasta do około 330 stron.

Kasety XL są warte zachodu, jeśli często trzeba wykonać większą ilość zadań drukowania i chcesz zaoszczędzić pieniądze. Te wkłady do drukarek HP można również zakupić w wielopaku.

Czym są HP Multipacks?

Multipacki zawierają kilka wkładów w różnych kolorach, w zależności od średniego zapotrzebowania klienta. Często poza kolorowymi atramentami istnieją dwa czarne wkłady. Multipak składa się zazwyczaj z jednego czarnego i jednego kolorowego wkładu do drukarki HP. W porównaniu z pojedynczym zakupem można zaoszczędzić około dwóch euro. Po prawej stronie opakowania hasło: "Kup 2 i oszczędzaj!" wskazuje na oszczędność ceny.

Zdjęcie po prawej stronie przedstawia takie opakowanie.

Co to są HP Twinpacks?

Podwójne opakowanie zawiera dwa razy te same naboje. To, które wkłady do drukarek są używane przez HP, zależy od modelu. W zestawie znajdują się zawsze dwa czarne lub dwa kolorowe naboje. Kupując podwójny pakiet, oszczędzasz pieniądze w porównaniu do zakupu pojedynczego pakietu i zawsze masz wystarczająco dużo dostępnych kaset do drukarki HP.

Jak widać na naszym zdjęciu, podwójne opakowanie nie różni się zbytnio od multipacka. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na numer kartridża i odpowiednią specyfikację kolorystyczną. W przypadku czarnych nabojów pod numerem koloru znajduje się czarne koło. W przypadku kolorowych wkładów, kółka są w kolorze cyjan, magenta i żółtym.

Czym są HP Value Packs?

Value Packs są najbardziej kompleksową formą sprzedaży. Możesz dostać w jednym pakiecie wkłady do drukarek HP i kasety z tonerem lub znaleźć jeden czarny i wszystkie wkłady z tuszem kolorowym w jednym pudełku. Niektóre Value Packs zawierają również pasujący papier do drukarki.

Zakup Value Packs oferuje możliwość zaoszczędzenia pieniędzy i będziesz miał wszystkie wysokiej jakości oryginalne wkłady w magazynie. Najwięcej można zaoszczędzić, kupując kompatybilne wkłady do drukarek w zestawie. Nie ma potrzeby kompromisu w kwestii jakości.

Zdjęcie po prawej stronie pokazuje jeden z tych HP Value Packs.

Wkłady atramentowe HP: oryginalne czy kompatybilne?

Oryginalne wkłady produkowane są przez HP. Wkłady są wysokiej jakości i optymalnie dopasowane do poszczególnych modeli drukarek. Ponieważ te wkłady do drukarek są projektowane i produkowane przez samą firmę HP, ich cena jest odpowiednio wysoka. Alternatywnie, kompatybilne wkłady są dostępne w dobrym stosunku ceny do wydajności.

Farby HP są dostępne w różnych wariantach. W przypadku atramentów do głowicy drukującej, głowica nie jest wbudowana w urządzenie, lecz w wkład. Jest to szczególnie praktyczne, ponieważ każda wymiana wkładu oznacza również wymianę głowicy drukującej. Te wkłady do drukarek HP są używane w urządzeniach, które potrzebują tylko dwóch wkładów z atramentem. Jeden wkład jest czarny, a reszta zawiera tylko jeden wkład z trzema kolorami atramentu.

Kompatybilne wkłady do drukarek nie są produkowane przez HP. Alternatywni producenci jak Prindo produkują tanie odpowiedniki o dobrej, a często nawet lepszej jakości i wydajności.

Zakup kompatybilnych wkładów również chroni środowisko naturalne. Dlatego zużyte naboje nie powinny być nigdy wyrzucane. Możesz odebrać zużyte naboje i wysłać je do nas. Wkłady będą uzupełniane i wprowadzane do obiegu jako wkłady do drukarki.

Kompatybilne wkłady nie są ponownie napełniane. Są one produkowane zupełnie nowe przez strony trzecie. Produkty muszą spełniać europejskie normy jakości i są stale monitorowane. Dzięki dobrej i bardzo dobrej jakości druku, jaką oferuje Prindo, można osiągnąć oszczędności cenowe do 30% w porównaniu z oryginalnymi wkładami do drukarek HP.

Zgodne wkłady do drukarek można kupić w Prindo całkowicie bez ryzyka. Mają prawo do zwrotu w ciągu 60 dni i otrzymują 5 lata gwarancji. Gwarancja producenta drukarki HP pozostaje również ważna.

Jak zainstalować i wymienić wkłady do drukarek HP?

Jak już wspomniano, stosowane są różne technologie. Większość z nich to jednorazowe głowice drukujące. Przy wymianie wkładu należy również wymienić głowicę drukującą. Ma to tę zaletę, że głowica drukująca nie zużywa się, a Ty masz zawsze gwarancję najlepszych wyników drukowania. Można również wykluczyć problemy podczas pracy urządzenia spowodowane wyschniętymi głowicami drukującymi. Jednak te wkłady są dość drogie.

Każda drukarka HP jest oparta na innej konstrukcji. Niemniej jednak, wymiana wkładów do drukarek HP jest mniej więcej taka sama i może być łatwo zrozumiana poprzez stosowanie się do poniższych instrukcji.

Wymiana wkładów w drukarce atramentowej:

 1. Włączasz drukarkę.
 2. Otwierasz dostęp do kartridżów.
 3. Poczekaj, aż karetka przesunie się do właściwej pozycji.
 4. Wkłady muszą się zatrzymać w środku.
 5. Wyjmij naboje, klikając je.
 6. Odbierz nowy wkład
 7. Zdjąć folię ochronną z chipa
 8. Kliknij na kasetę pod kątem
 9. Zamknij drzwiczki drukarki
 10. Drukarka wyrównuje i drukuje arkusz testowy.

Wymiana wkładów w drukarce laserowej:

 1. Znajdź otwór.
 2. Otwarta drukarka
 3. Wyciągnij kasetę z tonerem
 4. Rozpakowanie nowego Tonera
 5. Instalacja nowego Tonera
 6. Klapa zamykająca
 7. Włączyć drukarkę
 8. Można go wydrukować.

Czy mogę sam uzupełniać wkłady z atramentem HP?

Wkłady z tuszem mogą być również napełniane samodzielnie. Jest to jednak dość kosztowne i stosunkowo skomplikowane. Nie można wykluczyć, że wkłady nie są prawidłowo napełnione. Atrament może wyciekać i uszkodzić drukarkę.

Na przykładzie popularnych wkładów do drukarek HP 300 wyjaśniamy, jak samodzielnie napełniać oryginalne wkłady.

Co jest potrzebne?

 • trzy strzykawki do napełniania
 • 3 mililitry tuszu, każdy w cyjan, żółtym i magenta
 • Noże
 • Papier kuchenny

Wkłady XL wymagają czterech mililitrów tuszu na wkład. Tusz jest wciągany do trzech dostarczonych strzykawek. Każdy kartridż drukujący HP posiada etykietę z logo i nazwą kartridża na jego górnej stronie. Ta etykieta jest ostrożnie usuwana. Pięć otworów pojawia się pod spodem.

Przygotowane strzykawki są teraz wprowadzane do tych komór z tuszem. Należy to robić ostrożnie, ponieważ dołączone gąbki tworzą pewien opór. Tusz jest wstrzykiwany powoli. Często komory z atramentem nie są całkowicie puste, a nadmiar atramentu ponownie się wydostaje.

Po napełnieniu wszystkich komór można oczyścić kartridż z papieru kuchennego i ponownie nałożyć etykietę. Kaseta jest teraz wypełniona, ale nie jest pewne, czy Twoja drukarka HP rozpozna nowy stary kasetę. Można tego uniknąć, nie opróżniając całkowicie wkładu i co jakiś czas uzupełniając mniejsze ilości tuszu.

Nie gwarantujemy jednak tych metod. Lepszym i bezpieczniejszym wyborem są oryginalne wkłady do drukarek HP lub wysokiej jakości kompatybilne wkłady z naszego sklepu.

Jak prawidłowo utylizować moje naboje HP?

HP kładzie duży nacisk na recykling. HP gromadzi zużyte wkłady do drukarek w ponad 70 krajach na całym świecie. Do tej pory poddano recyklingowi około 300 000 ton. Wrzucenie kartridżów do kosza szkodzi środowisku i uniemożliwia ich ponowne użycie. Wszystkie kasety i toner można dodać do programu recyklingu HP. Wkłady i toner są tam łączone z innymi materiałami i służą jako surowce do produkcji nowych wkładów do drukarek atramentowych HP.

Ile kartridży z tuszem powinienem zwrócić na raz?

Jeżeli zwrócisz każdy wkład z osobna, będzie to obciążeniem dla środowiska i Twojego portfela. HP oferuje klientom kilka sposobów na zbieranie i zwrot wkładów.

Powrót dla użytkowników prywatnych i biura domowego

Klienci żądają ostemplowanej koperty. Ma on wymiary 21x22 centymetrów i można nim odesłać pięć do dziesięciu kartridży z atramentem. Tonery mogą być wysyłane maksymalnie cztery w jednej paczce.

Zwrot dla małych i średnich przedsiębiorstw

Za pośrednictwem usługi zwrotu Deutsche Post można zwrócić do 50 kartridży z atramentem i maksymalnie 10 kartridży HP. Klient sam pakuje naboje i może zażądać bezpłatnych etykiet zwrotnych. Następnie przynieś przesyłkę na pocztę i nie ma żadnych kosztów.

Powrót przedsiębiorstw i władz

Firmy i władze mogą zażądać bezpłatnych skrzynek zbiorczych. W ten sposób można zwrócić do 2000 kaset z tuszem i maksymalnie 300 tonerów. Nie musisz przynosić kartonów na pocztę. Odbiór jest bezpłatny po złożeniu zamówienia.

Jak mogę wysłać moje puste naboje do HP?

Można zwracać tylko oryginalne naboje HP. Po wypełnieniu formularza na stronie internetowej proszę podać swoje imię i nazwisko oraz adres. Otrzymasz bezkosztowe koperty, w których możesz umieścić i wysłać kartridże.