Brother

Brother - Tusze & Tonery do drukarek

Aby drukarka twojego brata działała niezawodnie, nie możesz pozostawić niczego przypadkowi. Oferujemy Państwu wysokiej jakości oryginalne wkłady. Ponadto, dzięki naszym tanim alternatywnym kasetom prindo, można dokonać prawdziwych zakupów. Wszystko dzieje się bez ryzyka, bo dostajesz trzyletnią gwarancję. Nie muszą Państwo długo czekać na naszą dostawę, ponieważ korzystają Państwo z usługi ekspresowej 24 godziny na dobę. Teraz wybierz model swojej drukarki, a my zaproponujemy Ci odpowiednie wkłady do drukarek firmy Brother.

Proszę wybrać swój model drukarki:

proszę wybrać urządzenie
producenci
Serie
Drukarka

Kasety i Toner do popularnych Serii Drukarek Brother

Jak rozpoznać oryginalne wkłady zastępcze Brother?

Dziś można łatwo odróżnić oryginał od podróbki. Od 2012 roku brat pracuje z kartridżami wiórowymi. Ponieważ wcześniej nie trzeba było dekodować żadnego chipa, łatwo można było tworzyć podróbki.

Jeszcze przed wprowadzeniem chipa na rynek, brat miał swoje produkty chronione patentami. Dlatego też istnieją różnice w budowie kompatybilnych wkładów atramentowych. Producenci musieli znaleźć własne systemy, aby ominąć patenty producenta.

Drukarki atramentowe Brother są dostępne w dwóch seriach Prawdopodobnie jesteś właścicielem drukarki DCP. Modele te są zalecane do użytku prywatnego. W biurze domowym zaletą jest drukarka MFC, ponieważ modele te posiadają dodatkową funkcję faksu.

Wkłady Brother w opakowaniach kartonowych

Możesz dowiedzieć się, czy trzymasz w rękach oryginalny wkład Brother'a, przyglądając się uważnie opakowaniu. Logo Brata jest nadrukowane na górnej prawej krawędzi opakowania. "Brother" wpada ci w oko. Obietnica "u twego boku" jest częścią logo i można ją odczytać w mniejszym rozmiarze poniżej.

Na każdym oryginalnym opakowaniu znajduje się holograficzne logo Brother. Możesz odtworzyć go bezpiecznie i sprawdzić numer identyfikacyjny wydrukowany na etykiecie zabezpieczającej pod kątem autentyczności. Później wyjaśnimy, jak to działa. Aby sprawdzić logo, potrzebna jest aplikacja "Brother Support Center". Można go pobrać dla urządzeń z systemem operacyjnym Android i iOS. Jeśli masz jakieś pytania, dział obsługi klienta brata chętnie Ci pomoże.

Możesz założyć oryginalne naboje, jeśli:

 • Etykieta bezpieczeństwa jest obecna.
 • Widoczne są efekty holograficzne.
 • Opakowanie jest zamknięte, a etykieta nie jest uszkodzona.

Aby sprawdzić etykietę bezpieczeństwa:

 1. Pobierz aplikację.
 2. Open App
 3. Zeskanuj 7-cyfrowy numer identyfikacyjny
 4. Poczekaj na weryfikację

Jeśli pojawi się zielony czek, wszystko jest w porządku. Jeśli rozpoznanie nie zadziała przy pierwszej próbie, spróbuj ponownie lub wprowadź numer ręcznie.
Wkłady do drukarek Brother można rozpoznać po ich specjalnym atramencie. Nie uda ci się to na pierwszy rzut oka, ale najpóźniej, gdy będziesz trzymał w rękach genialne kolorowe wydruki.

Atrament Brother ma nawet własną nazwę z "innobellą". Sztuczne słowo pochodzi od "innowacji" i "Bella". Nie jest więc przypadkiem, że otrzymujesz wydruki w jakości fotograficznej. Spójrz na jeden z twoich włosów. Kropelki atramentu są dziesięć razy delikatniejsze niż średnica ludzkiego włosa. W ten sposób otrzymujemy bardzo delikatny i ostry jak brzytwa obraz wydruku.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, Brother kładzie również odpowiedni papier na boku. Urządzenie, papier i kasety z tuszem tworzą jedną całość. Nie będziesz miał żadnych problemów z bladymi nadrukami, ponieważ Brother gwarantuje trwałość koloru do dziesięciu lat przy stosowaniu dopasowanych oryginalnych produktów.

Jaka jest różnica między kartridżami normalnych rozmiarów a kartridżami XL?

Wkłady do drukarek Brother są również sprzedawane w XL. Te wkłady tworzą o wiele więcej stron. Jeśli drukujesz częściej, ten zakup jest z pewnością zaletą. Podczas gdy zwykły kartridż produkuje tylko kilkaset stron, kartridż XL od Brother drukuje do 2,400 stron. Na zdjęciu obok znajduje się opakowanie na kartridże XL.

Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze i zawsze mieć kasety w magazynie, zakup multi-pack jest opcja. Co to oznacza, wyjaśniono poniżej.

Czym są multipaki Brother?

Brother Multipack oferuje ci wszystko w jednym. Oprócz czarnego tuszu, zawiera cyjan, magenta i żółty. Eliminuje to irytujące odkupywanie poszczególnych wkładów. Kupujesz w magazynie i dużo taniej. Po prostu wymieniasz po prostu faktycznie użytą kasetę. Zaletą drukarek atramentowych Brother jest to, że pracują one z oddzielnymi wkładami. Jest to dobre nie tylko dla twojego portfela, ale także dla środowiska.

Na zdjęciu po prawej stronie jest napisane: "Brother multipack". Optycznie opakowanie jest identyczne jak pudełko normalnych wkładów. Tylko rozmiar robi różnicę.

Jeśli zazwyczaj drukujesz tylko w kolorze czarno-białym, istnieje lepsza alternatywa, a mianowicie podwójne opakowanie. Wtedy zawsze jest czarny atrament w domu i nie gromadzisz kolorowych nabojów, których w rzeczywistości nie używasz.

Co to są Brother Twinpacks?

Twinpack zawiera dwie kasety w jednym kolorze. Wiele drukarek otrzymuje dwa oddzielnie zapakowane czarne wkłady do drukarek Brother. Można je zużywać kawałek po kawałku. Pozwala to na zgromadzenie zapasów kartridżów z tuszem i zaoszczędzenie kilku euro w porównaniu do zakupu ich osobno.

Podwójne opakowanie zawiera normalne oryginalne wkłady z atramentem Brother o ilości wypełnienia dwa razy dziewięć mililitrów atramentu. Pozwala to na wydrukowanie około dwukrotnie, po 300 stron każda.

Fakt, że jest to podwójne opakowanie, mógłby wyraźniej zidentyfikować brother. Właściwie to tylko po rozmiarze można rozpoznać, że w zestawie znajdują się dwa naboje. Poszczególne typy drukarek, które są kompatybilne z wkładami do drukarek typu Brother, są wyraźnie wymienione.

Czym są Brother Value Packs?

Kaseta Brother drukarki może działać tylko w połączeniu z właściwą drukarką, a wyniki drukowania przekonają Cię całkowicie tylko wtedy, gdy użyjesz właściwego papieru.

Jeśli chcesz zachować swoje dokumenty dłużej lub nawet zachować je dla potomności, warto kupić Value Packs. Tutaj znajdą Państwo nie tylko odpowiednie wkłady w kolorze czarnym i kolorowym, ale również odpowiedni papier.
Papier do drukarki Brother jest optymalnie dopasowany do atramentu. Brother gwarantuje światłotrwałość 100 lat na dokumentach.

Myślisz, że więcej oszczędzania nie idzie tak naprawdę? Następna sekcja powinna wzbudzić twoje zainteresowanie. Opisane Value-Packs stają się naprawdę tanie, jeśli zdecydujesz się na kompatybilne wkłady do drukarki. Ale oszczędzanie pieniędzy nie oznacza poświęcania jakości. Dlaczego kompatybilne wkłady są warte zachodu i o co w nich chodzi, wyjaśniono w następnym rozdziale.

Wkłady atramentowe Brother: oryginalne czy kompatybilne?

Oryginalny wkład pochodzi bezpośrednio od producenta. W tym przypadku, zatem, od Brother. Atrament jest idealnie dopasowany do danej drukarki. Wydruki przekonują ostrością i blaskiem kolorów. Drukarka i kaseta po prostu idealnie do siebie pasują. Znajduje to odzwierciedlenie w długiej żywotności urządzeń.

Jednakże, wkłady do drukarek Brother mają wysoką cenę. Kupując opisane multi-paki, można zaoszczędzić pieniądze. Jednak cała sprawa nie staje się tak naprawdę tania.

Dlatego oszczędzający często wybierają kompatybilne wkłady, ponieważ są one produkowane przez inne firmy. Dlatego wkład do drukarki Brother jest prawie wiernie odtworzony. Wkłady nie są ponownie napełniane, ale także zupełnie nowe.

Możesz zadać sobie pytanie, czy kompatybilne wkłady są naprawdę przekonujące. To właśnie tutaj najlepiej możemy czerpać z opinii naszych klientów. Nie widzą one żadnej różnicy w stosunku do oryginalnego produktu i często uważają kompatybilne wkłady za jeszcze bardziej wydajne. W każdym razie, są to produkty testowane, produkowane zgodnie z normami europejskimi.

Zdecyduj się na kompatybilne wkłady Prindo - kup do 30% taniej. Ważna jest dla nas również satysfakcja klienta. Korzystasz z 60-dniowej polityki zwrotów i pięcioletniej gwarancji na wkłady prindo.

Kupując multipack do drukarki Brother DCP 100 można zaoszczędzić wiele euro w porównaniu z kasetami z Brother.

Jak zainstalować i wymienić wkłady do drukarki Brother?

Jedna dobra wiadomość na początek: Wkłady do drukarek Brother mogą być zawsze wymieniane pojedynczo. Drukarki zawierają tzw. wkłady jednokolorowe, które zawsze mają tylko jeden kolor.

W przeciwieństwie do wkładów z głowicami drukującymi, które znajdują się np. w drukarkach HP, nie marnuje się tuszu. Wystarczy poczekać, aż wkład z atramentem będzie całkowicie pusty, a następnie odpowiednio go wymienić. Z drugiej strony, wkłady do głowic drukujących zwykle pozostawiają pewną ilość atramentu nieużywanego we wkładzie, ponieważ nie każdy kolor jest zużyty w tym samym czasie.

Po pierwsze, kilka ogólnych wskazówek dotyczących wymiany wkładów:

 • Tak długo, jak długo obraz wydruku wydaje się być mocny, nie ma potrzeby wymiany wkładu, nawet jeśli wskaźnik poziomu jest już ustawiony na pusty.
 • Jeśli wydruk wydaje się jaśniejszy, należy wyjąć dany wkład z drukarki i energicznie nim wstrząsnąć. W ten sposób rozpuszcza się pozostała farba i można kontynuować drukowanie przez kilka kolejnych stron.
 • Podczas wymiany wkładów z atramentem Brother należy nosić gumowe rękawice. Na samym wkładzie i wewnątrz drukarki mogą znajdować się pozostałości atramentu.
 • Podczas wymiany wkładów, nie należy dotykać dyszy głowicy drukującej ani styków elektrycznych.

Teraz, aby wymienić wkłady na Brother MFC i DCP:

 1. Otwierasz pokrywę wkładu z tuszem i naciskasz dźwignię, która trzyma wkład, gdy jest pusty.
 2. Wyjmujesz pusty nabój z maszyny.
 3. Rozpakowujesz nowy wkład z atramentem.
 4. Przesuń zielony przycisk na żółtej pokrywie ochronnej w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.
 5. Zdjąć pokrywę po zerwaniu uszczelnienia próżniowego.
 6. Wepchnij nowy wkład we właściwe miejsce i pozwól mu zatrzasnąć się na miejscu.
 7. Sprawdzasz, czy drukarka działa i czy wkład został włożony prawidłowo.

Czy mogę sam uzupełniać wkłady z atramentem Brother?

Wkłady z atramentem są samoczynnie napełniane. Pytanie brzmi, czy jest to dla ciebie warte wysiłku. Szeroka gama oryginalnych atramentów i kompatybilnych wkładów do drukarek oszczędza często czasochłonną i skomplikowaną pracę.

Jeśli jednak chcesz spróbować, powinieneś najpierw mieć gotowe następujące narzędzia:

 • Strzykawka z kaniulą
 • Screwdriver
 • Ćwiczenie ręczne
 • płynny klej

Proszę bardzo:

 • Wyjąć kasetę z zewnętrznej obudowy
 • Ścisnąć uchwyty mocujące śrubokrętem.
 • Wywiercić otwór w górnej części obudowy zbiornika
 • zmierzyć i zastosować wymaganą ilość farby drukarskiej
 • Włóż kaniulę do otworu wiertarskiego
 • Powoli wstrzykuj atrament do wkładu
 • Otwór uszczelniający z klejem
 • Ponownie zamocować części obudowy
 • Włożenie wkładu

Jak prawidłowo utylizować wkłady do drukarek mojego Brother?

Puste wkłady do drukarek Brother nigdy nie powinny być wyrzucane do odpadków domowych. Jest to szkodliwe dla środowiska i uniemożliwia recykling wkładów typu Brother. Brother zachęca swoich klientów do aktywnego udziału w ochronie środowiska poprzez swój program bezpłatnego recyklingu.

Nauczysz się nawet, co naprawdę możesz zrobić dobrego. Od 2009 roku Brother wspiera projekty w peruwiańskich lasach deszczowych. Zaowocowało to już poprawą jakości wody pitnej, utworzono placówkę medyczną i zakupiono łodzie do niezbędnego transportu i ewakuacji.

Brother jest również aktywny w lasach deszczowych Papui Nowej Gwinei z jej programem pomocowym. W Orangerie Bay wybudowano szkołę i przekazano maszyny do szycia.

Które wkłady z atramentem mogą być poddane recyklingowi?

Wszystkie zużyte wkłady atramentowe firmy Brother mogą być poddane recyklingowi. Jednak firma akceptuje tylko oryginalne wkłady.

Jaki toner można poddać recyklingowi?

Wszystkie oryginalne kasety z tonerem Brother są akceptowane. Potrzebne pudełko zostanie Ci dostarczone z bezpłatną etykietą wysyłkową. Jeśli masz więcej niż dwanaście kaset z tonerem zgromadzonych na biurku, kurier może zorganizować bezpłatny odbiór.

Ile kartridży mam zwrócić na raz?

W prefabrykowanej kopercie znajduje się około pięciu pustych wkładów do drukarki Brother. Mniej naboi nie powinno być wysyłanych. Jest to raczej nieopłacalne i zanieczyszcza środowisko.

Jak mogę wysłać moje puste naboje do Brother?

Zwrot dotyczy tylko oryginalnych wkładów Brother'a. Jeśli zamówisz kompatybilne wkłady, nie będziesz miał żadnych wad. W następnej części wyjaśnimy szczegółowo, jak należy postępować.

Jeśli chcesz zwrócić naboje do Brother, to działa to w następujący sposób:

 1. Proszę odwiedzić stronę Brother.
 2. Podaj swoje dane adresowe.
 3. Wyślij formularz.
 4. Koperta z etykietą wysyłkową zostanie wysłana do Ciebie.
 5. Napełnij pustą kopertę kartridżami.
 6. Ostrożnie zapieczętować kopertę.
 7. Zabierz kopertę do najbliższego urzędu pocztowego.
 8. Koperta jest przyjmowana bezpłatnie i wysyłana do Brother.