Sharp

Sharp - Tusze & Tonery do drukarek

W naszym sklepie oferujemy Państwu wszystkie oryginalne wkłady do drukarki Sharp, jak również wiele niedrogich alternatyw, które w żaden sposób nie ustępują oryginałowi pod względem jakości i wysokiej wartości. Korzystasz z 3-letniej gwarancji.

Po prostu wybierz swoją drukarkę Sharp, a my pokażemy Ci odpowiedni toner.

proszę wybrać urządzenie
producenci
Serie
Drukarka

Jak rozpoznać oryginalny toner Sharp?

Wszystkie tonery Sharp są dostarczane w prostokątnym kartonie. Opakowania z tworzyw sztucznych nie są stosowane w porównaniu z innymi producentami. Kolor opakowania jest brązowy lub biały. Jeśli jest to kaseta kolorowa, np. magenta, niebieska lub żółta, opakowanie jest ozdobione z boku żółtym paskiem, dzięki czemu można je łatwo i wyraźnie odróżnić od siebie.

Oprócz logo firmy Sharp, na opakowaniu drukowana jest również nazwa produktu, zamówiony kolor, model drukarki, z którym toner jest kompatybilny oraz inne dane techniczne. W opisie produktu znajdują się informacje o innych kompatybilnych drukarkach.

Jak mogę zmienić ostry toner? - Mała instrukcja

Jeśli drukarka powie Ci, że poziom toneru jest niski lub powie Ci, aby go wymienić, należy wymienić toner, aby odzyskać pełną wydajność drukowania. Wyświetlany jest kolor, który ma być zastąpiony.

  1. Otwórz przednią pokrywę drukarki. Odpowiednie kolorowe kartridże znajdują się w widocznym miejscu przed tobą.
  2. Delikatnie pociągnij wkład, który chcesz wymienić, obiema rękami w swoim kierunku. Powinien być wyciągnięty poziomo. Unikaj wyciągania go szarpniętego. W przeciwnym razie może dojść do wycieku tonera.
  3. Następnie należy wyjąć nowe opakowanie z tonerem z opakowania.
  4. Następnie wstrząsnąć wkładem pięć lub sześć razy w pozycji poziomej.
  5. Następnie ostrożnie włóż go poziomo w przestrzeń przeznaczoną na kolor. Nie można zainstalować wkładu o innym kolorze. Glina musi być tego samego koloru.
  6. Teraz wciśnij wkład, aż zatrzaśnie się na swoim miejscu.
  7. Zamknij ponownie przednią pokrywę drukarki. Urządzenie automatycznie przełączy się w tryb regulacji obrazu.

Czy to ma sens, żeby samemu napełniać mój toner Sharp?

Można samemu uzupełnić toner. Wymaga to jednak ostrożnej i umiejętnej ręki. Nie należy również ignorować aspektów zdrowotnych.

Proszek z tonerem może spowodować uszczerbek na zdrowiu w przypadku nieprawidłowego obchodzenia się z nim. W związku z tym zdecydowanie zaleca się noszenie ochrony dróg oddechowych lub stosowanie komory ssącej podczas uzupełniania toneru. Ponadto toner w proszku jest uważany za wysoce łatwopalny po zmieszaniu z tlenem. Ten aspekt musi być również brany pod uwagę przy usuwaniu toneru w proszku.

Ponadto bębna światłoczułego nie wolno dotykać ani wystawiać na działanie promieni słonecznych. W przeciwnym razie spowoduje to wadliwe wydruki. Ponadto, jeżeli kaseta nie jest prawidłowo uszczelniona, toner może dostać się do wnętrza drukarki i ją uszkodzić. Istnieje ryzyko unieważnienia gwarancji producenta.

Można go używać do samodzielnego napełniania kasety z tonerem, ale ze względu na skomplikowaną procedurę jest to mniej praktyczne.

Jak prawidłowo utylizować tonery Sharp?

Jeśli toner jest prawie pusty, a drukarka wymaga nowej kasety, nie należy wyrzucać pustego toneru do odpadów resztkowych. Wkłady liczą się jako odpady elektroniczne. Ponadto można również zanieczyścić środowisko dzięki pozostałym drobnym pyłom.

Zamiast tego można zwrócić puste kasety z tonerem do wielu sklepów z elektroniką lub na składowisko materiałów. Alternatywnie, Sharp oferuje usługę utylizacji. Puste tonery Sharp i pojemniki na zużyty toner Sharp można zwrócić do firmy. Jednak to ty, jako nadawca, jesteś odpowiedzialny za poniesione koszty.

Oferta odbioru dotyczy jednak tylko kartridży i pojemników przeznaczonych na rynek niemiecki, jak również materiałów oryginalnych. W przeciwnym razie nadawca może zostać obciążony kosztami usunięcia i opłatą manipulacyjną. Ponadto, odmawia się przyjęcia w przypadku dostaw terminowych.

Jaki jest najlepszy sposób na zwrot mojego pustego tonera?

Dla wszystkich klientów prywatnych, jak również użytkowników komercyjnych o niskim zużyciu, firma Sharp oferuje usługę zwrotu pustych tonerów Sharp i pojemników na zużyty toner. Dołączone są tylko oryginalne tonery marki Sharp.

Adres, na który można wysyłać tonery, można znaleźć na stronie internetowej firmy Sharp. Zwracając toner, należy upewnić się, że koperta, w której toner jest transportowany, jest bezpiecznie zamknięta.

Prosimy wybrać model seryjny