Canon

Canon - Tusze & Tonery do drukarek

Oferujemy Państwu oryginalne kartridże do drukarki Canon, jak również wysokiej jakości i niezwykle tanie alternatywy z 3 letnią gwarancją. Dzięki naszej bezpłatnej, całodobowej, ekspresowej dostawie w mgnieniu oka otrzymasz swoje nowe wkłady. Po prostu wybierz swoją drukarkę Canon, a my pokażemy Ci pasujące do niej kasety z atramentem i tonery.

Proszę wybrać swój model drukarki:

proszę wybrać urządzenie
producenci
Serie
Drukarka

Wkłady drukujące i tonery do popularnych serii drukarek Canon

Jak rozpoznać oryginalne wkłady zamienne Canon?

Oryginalne wkłady Canon są łatwe do rozpoznania. Firma Canon stosuje tylko dwa wyraźnie wyróżniające się warianty:

Wkłady w opakowaniach kartonowych

Na opakowaniu kartonowym zawsze znajduje się logo firmy Canon oraz liczne dane techniczne. Najważniejszym znakiem identyfikacyjnym oryginalnych farb drukarskich jest hologram Canon, który znajduje się na przedniej stronie opakowania.
W zależności od kąta patrzenia, pojawiają się dwa terminy:

 • Canon i/lub
 • Prawdziwy

Rysunek po prawej stronie pokazuje wykres, gdy widoczne jest słowo "Prawdziwy". Grafika jest liniowa i zmienia się w kształt fal obracając ją. Przy oglądaniu z góry hologram wygląda jak opalizujące złoto i zmienia się w ciemną opalizującą zieleń przy oglądaniu z boku.

Jak można stwierdzić, czy hologram jest prawdziwy, czy fałszywy? Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem firmy Canon, fałszywe hologramy nie zmieniają koloru w ogóle i tylko nieznacznie, gdy patrzy się na nie pod różnymi kątami. W większości przypadków są one nawet całkowicie w złym kolorze lub rozmiarze, są rozmyte, zamazane lub uszkodzone.

Wkłady w opakowaniach z tworzyw sztucznych

Opakowania plastikowe (zwane również "blister packami") wykonane są z termoformowanego tworzywa sztucznego. Zapewniają one optymalną ochronę wkładów atramentowych i nie mogą być łatwo naśladowane lub klonowane.

Nadruk i uszczelnienie nadruku na opakowaniu jest wykonane w jakości, która nie jest warta klonu i zapewnia doskonałą rozpoznawalność oryginału.

Na tych plastikowych i blistrowych opakowaniach nie ma żadnego unikalnego hologramu Canon. Ale ponownie, jest oficjalna wskazówka z Canon, aby szybko rozpoznać podróbki:

Jeśli logo firmy Canon jest zamazane lub przedstawione w niewłaściwym kolorze lub rozmiarze czcionki, jest ono fałszywe. Innym znakiem podróbek są błędy pisarskie na opakowaniu. Jeśli opakowanie wygląda, jakby zostało ponownie użyte lub ponownie zaplombowane, nie jest to również oryginalny atrament Canon.

Jaka jest różnica między kartridżami normalnych rozmiarów a kartridżami XXL?

Canon oferuje również atramenty XL i XXL. Dzięki nim można wydrukować znacznie więcej stron niż przy użyciu zwykłych wkładów. Wydłuża to żywotność kasety, co jest szczególnie przydatne, gdy dużo drukujesz. Atramenty XL i XXL są tańsze, ale jakość druku pozostaje taka sama.

Na zdjęciu po prawej stronie widać takie opakowanie: wkłady XL i XXL można łatwo rozpoznać po czerwonym symbolu na opakowaniu.

Atramenty XL i XXL są również dostępne w połączeniu z multipakami. Co one zawierają, wyjaśniono w następnym pytaniu.

Czym są Canon Multipacks?

Multipacki zawierają wkłady do dwóch lub więcej różnych kolorów. Są tańsze niż zwykłe opakowania. Na zdjęciu po prawej stronie widać takie opakowanie: Multipaki można rozpoznać po etykiecie "Multi" na opakowaniu.

Ponieważ etykieta jest często szara, jak w tym przykładzie, nie wyróżnia się dobrze na szarym tle. Można również rozpoznać multipacki po kolorowych symbolach dla "Cyan", "Magenta", "Żółty/żółty" i "Klucz/czarny". Jeśli pokaże się kilka z nich, to jest to multipak.

W przykładzie po prawej stronie, opakowanie zawiera każdy z czterech kolorów raz. Jest to największy możliwy multipak. Są one szczególnie warte zachodu, jeśli często drukuje się w kilku kolorach i dlatego używa się ich równomiernie.

Jeśli natomiast drukujesz głównie w kolorze czarno-białym i tylko sporadycznie w kolorze, znacznie szybciej zużyjesz czarne naboje. Wtedy nie ma większego sensu kupować multipak, jeśli cyjan, magenta i żółty/żółty nadal mają wysoki poziom wypełnienia, ale czarny jest regularnie pusty.

W tym przypadku zalecamy zakupić podwójne lub potrójne pakiety z napisem "Key/Black". Oferują one największy potencjał oszczędności przy zmianie tego samego koloru (patrz następne pytanie).

Czym są Bliźniaki Canonowe?

Twinpacki zawierają dwa razy ten sam wkład, np. dwa wkłady kolorowe lub dwa wkłady czarne. Podwójne opakowania są tańsze od zwykłych opakowań i są warte zachodu, jeśli dużo drukujesz. Na zdjęciu po prawej stronie widzisz taki Twinpack: Można go rozpoznać po etykiecie "Twin" na opakowaniu. Ponieważ etykieta jest często szara, jak w tym przykładzie, nie wyróżnia się dobrze na tle tego samego koloru.

Ale można również rozpoznać podwójne opakowania po tym, że symbol tego samego koloru pojawia się dwukrotnie. Na ilustracji, na przykład, kolor "Key/Black" pojawia się dwukrotnie. Więc to jest podwójne opakowanie.

Poza podwójnymi opakowaniami, istnieją również potrójne opakowania, które zawierają ten sam wkład trzy razy. W ten sposób można jeszcze bardziej obniżyć koszty druku.

Czym są Canon Value Packs?

Photo Value Packs są zazwyczaj tak zwanymi Photo Value Packs. Jest to w zasadzie multipack, który zawiera wszystkie cztery wkładki "Cyan", "Magenta", "Yellow/Yellow" i "Key/Black" raz. Dodatkowo w zestawie znajduje się również papier.

Obrazek po prawej stronie przedstawia taki pakiet wartości. Zawiera 4 wkłady atramentowe (CLI-571bk + CLI-571c + CLI-571m + CLI-571y) oraz 50 kartek papieru fotograficznego o wymiarach 10 x 15 cm.

Dzięki pakietowi Canon Value Pack możesz zakupić odpowiedni papier bezpośrednio za pomocą tuszu i tonera. Papier ten jest specjalnie zaprojektowany do wykonywania błyszczących kolorowych wydruków, dzięki czemu daje lepsze rezultaty niż drukowanie zdjęć na standardowym papierze.

Jednak przy zakupie Photo Value Packs można jeszcze więcej zaoszczędzić, zamawiając kompatybilne wkłady do drukarek. Ale kompatybilne wkłady są również tańsze z wszystkimi innymi opakowaniami, takimi jak normalne opakowania, tusze XXL, multipaki lub twinpaki. W następnej części wyjaśnimy je.

Pokazujemy również, dlaczego mimo niższej ceny nadal otrzymujesz zwykłą, wysoką jakość druku.

Wkłady atramentowe Canon: oryginalne czy kompatybilne?

Oryginalne wkłady są produkowane bezpośrednio przez firmę Canon. Są one wysokiej jakości i doskonale dopasowane do danej drukarki. Ale cena jest również znacznie wyższa. Ale istnieją również trzy alternatywy o dobrym stosunku ceny do wydajności:

 • Uzupełnij wkłady z atramentem: W tym przypadku oryginalna obudowa wkładu jest napełniana innym atramentem.
 • Odbudowane wkłady z atramentem: W procesie odbudowy, nowe wkłady atramentowe są produkowane poprzez demontaż oryginalnych wkładów po ich zużyciu, oczyszczenie ich, dostarczenie nowych części zamiennych i napełnienie wysokiej jakości atramentem, który odpowiada technologii oryginału.
 • Kompatybilne wkłady atramentowe: są produkowane zupełnie nowe przez firmy zewnętrzne. Zarówno korpus wkładu jest odbudowywany przez zewnętrzną firmę, jak i tusz jest montowany i napełniany przez samą firmę.

Produkcja napełnianych, odbudowywanych i kompatybilnych wkładów podlega kontroli prawa europejskiego, a tym samym europejskich norm jakości. Alternatywne wkłady zapewniają również wysokiej jakości wydruk w olśniewających kolorach i są do 30% tańsze:

Kupując kompatybilne wkłady Prindo, nie ponosisz żadnego ryzyka: masz 60 dni prawa zwrotu i 5 lata gwarancji. Gwarancja producenta na drukarkę Canon pozostaje w pełni nienaruszona.

Już przy jednym zakupie oszczędności, np. przy zastosowaniu alternatywy Prindo dla Canon PG-545XL, wynoszą 12,60 €. Na dłuższą metę można zaoszczędzić sporo pieniędzy przy wymianie akcesoriów do drukarki.

Jak włożyć i wymienić kartridże do drukarki Canon?

 1. Włączyć drukarkę Canon.
 2. Otwórz szufladę dostępową do wkładów do drukarki, panelu sterowania i tacy odbiorczej papieru.
 3. Poczekaj, aż zatrzyma się uchwyt głowicy drukującej znajdujący się na środku wózka.
 4. Wyjmij pusty wkład z atramentem, naciskając lekko na zakładkę i podnosząc wkład. W większości drukarek firmy Canon, czerwona, szybko migająca lampka wskazuje używane w nich wkłady.
 5. Wyjąć nowy wkład z tuszem z opakowania, ściągnąć pomarańczową taśmę, a następnie odkleić całą folię ochronną.
 6. Zdjąć pomarańczową nasadkę ochronną, delikatnie podnosząc klapę.
 7. Włóż wkład do głowicy drukującej z pochyloną stroną przednią. Upewnij się, że litera na etykiecie (np. niebieska "C" dla "Cyan") pasuje do pozycji, w której wkładasz wkład z atramentem.
 8. Naciskaj górną część kartridża drukującego, aż usłyszysz jego kliknięcie. Upewnij się, że świeci się wskaźnik zbiornika z tuszem.
 9. Zamknąć panel sterowania i pozostałe pokrywy.
 10. Poczekaj, aż urządzenie wyczyści głowicę drukującą. Następnie należy potwierdzić na wyświetlaczu notatkę o wymienionych wkładach z atramentem. Możesz teraz drukować ponownie.

Czy mogę sam uzupełniać wkłady z tuszem Canon?

W zasadzie możliwe jest samodzielne napełnianie wkładów z tuszem. Aby to zrobić, należy najpierw kupić atrament do drukarki atramentowej, wielofunkcyjnej lub fotograficznej. Jednak ręczne uzupełnianie pustych wkładów do drukarki jest bardzo skomplikowane. Istnieje duże ryzyko, że wkłady nie zostaną prawidłowo napełnione lub że, na przykład, tusz do drukarki wycieknie, co spowoduje usterkę w drukarce atramentowej. Stracisz wtedy gwarancję producenta.

Dlatego radzimy nie napełniać pustych kartridżów samemu. Nie musisz jednak kupować drogich, oryginalnych kartridży z tuszem Canon: Zgodne wkłady do drukarek Prindo są dostępne dla wszystkich popularnych serii drukarek (np. PIXMA, MAXIFY, Selphy, BJC) i we wszystkich kolorach (cyjan, magenta, żółty/żółty, klucz/czarny). Nasza własna marka oferuje pierwszorzędną wydajność druku i jest nawet do 30% tańsza od oryginału. Otrzymujesz 60 dni prawa do zwrotu i 3 lata gwarancji. A co ważniejsze, pomimo oszczędności cenowych, gwarancja producenta Canon pozostaje nienaruszona.

Jak prawidłowo utylizować kartridże Canon?

Nie wyrzucaj starych wkładów z tuszem firmy Canon do odpadków domowych. Zanieczyszcza to środowisko i zapobiega ponownemu użyciu wkładów. Od 1990 roku firma Canon oferuje bezpłatny, prosty i przyjazny dla środowiska program recyklingu tuszu i tonera. Żaden z elementów pustego wkładu nie trafia do kosza: Canon używa tych elementów do montażu nowych wkładów. Jeśli nie jest to możliwe, części są poddawane recyklingowi: jako surowiec dla innych gałęzi przemysłu lub jako substytut paliw kopalnych.

Które wkłady z atramentem mogą być poddane recyklingowi?

Z wyjątkiem wkładów do drukarek wielkoformatowych, praktycznie wszystkie wkłady mogą być wysyłane do firmy Canon. Wszystkie popularne numery partnerów, takie jak PG-545XL, PGI-1500XL, CL-541XL, CLI-551 BK, BCI-10 itd. są obsługiwane. Pełna lista obsługiwanych wkładów atramentowych znajduje się na stronie poświęconej recyklingowi wkładów atramentowych firmy Canon.

Jakie tonery można poddać recyklingowi?

W przypadku tonerów firma Canon akceptuje wyłącznie tzw. Wkłady z tonerem All-in-One do recyklingu: nie dopuszcza się recyklingu pojemników z tonerem (o kodach takich jak C-EXV, NPG, CLC, GP) i wkładów z tuszem (o kodach takich jak BCI, BX, CL, CLI, PG, PGI). Recykling drukarek wielkoformatowych, a także kopiarek GP, iR, iRC, NP i CLC również nie jest obsługiwany w przypadku kaset z tonerem. Dozwolone kartridże zawierają np. numery partnerów 051, C-EXV 26, CRG 056, EP-22, FP-250 i MP10. Pełna lista obsługiwanych tonerów znajduje się na stronie firmy Canon poświęconej recyklingowi tonerów.

Ile kartridży z tuszem powinienem zwrócić na raz?

W opakowaniu dostarczonym przez firmę Canon można zwrócić od pięciu do dziesięciu kaset z atramentem na opakowanie (w zależności od wielkości kaset). Ponieważ recykling ma na celu zmniejszenie wpływu na środowisko, nie należy zwracać małych ilości mniejszych niż pięć kaset z tuszem.

Jak mogę wysłać moje puste naboje do Canon?

Firma Canon przyjmuje wyłącznie zwroty oryginalnych kartridży Canon. Jeśli używasz kompatybilnych kartridży innych producentów, takich jak Prindo, które mogą zaoszczędzić sporo pieniędzy w porównaniu z oryginałem przy zachowaniu tej samej jakości, nie możesz ich zwrócić za pośrednictwem Canon. Istnieje jednak inna możliwość (patrz poniżej). Jeśli chciałbyś wysłać swoje oryginalne atramenty do Canon, proszę postępować w następujący sposób:

 1. Przejdź do formularza Programu Recyklingu Canon.
 2. Wpisz swoje imię i nazwisko oraz adres. Potwierdź, że zwracasz tylko te wkłady, które znajdują się na oficjalnej liście recyklingowej firmy Canon i prześlij formularz.
 3. Otrzymasz od firmy Canon dwie bezpłatne koperty zwrotne, każda z nich może pomieścić 5-10 kartridży. Puste wkłady należy umieścić w kopercie zwrotnej i starannie zakleić. Następnie wyślij go pocztą.

Wkłady atramentowe do innych serii drukarek Canon