Urządzenia znakujące Brother w teście

Etykieciarki Brother są odpowiednie do wielu zastosowań w biurze, gospodarstwie domowym i warsztacie. Za pomocą tych modeli można drukować indywidualne etykiety do oznaczania folderów, pojemników, obiektów, skrzynek narzędziowych i innych rzeczy.

Oznaczając zawartość, możesz od razu zobaczyć, co kryje się w pudełkach, szufladach, puszkach, kartonach i teczkach z dokumentami. Dzięki etykieciarkom można zaprowadzić porządek lub stworzyć zaawansowany system archiwizacji. Pozwala to zaoszczędzić wiele czasu. W naszym teście przyjrzeliśmy się bliżej różnym urządzeniom Brother do etykiet.

Co to jest etykieciarka?

Dzięki urządzeniu etykietującemu Brother z serii P-touch, nanosisz etykiety na materiały i przedmioty w życiu prywatnym lub zawodowym. Są one dostępne jako modele do komputerów PC, przenośne i stacjonarne. Opcjonalnie można je drukować z tabletu lub smartfona poprzez Bluetooth i WLAN.

Wydają etykiety lub tworzą kody kreskowe na potrzeby zarządzania zapasami. W środku znajdują się zwoje. Za pomocą klawiatury wpisujemy tekst w żądanym rozmiarze czcionki oraz znaki specjalne. Ponadto, można dostosować z różnych funkcji, wygląd. Następnie można bezpośrednio wydrukować etykietę. Urządzenie tnące rozdziela wydruk. Etykiety są samoprzylepne, dostępne w różnych szerokościach i kolorach.

Gdzie stosuje się urządzenie do etykietowania?

Istnieją różne obszary zastosowania. Za pomocą urządzeń, które oznakujesz

 • Szafy na akta i teczki
 • nośniki pamięci
 • Tabliczki znamionowe
 • Półki, szuflady, drzwi i szafki
 • Kable, rozdzielacze, połączenia
 • Dekoracja
 • Inwentaryzacja

Najczęstsze obszary zastosowań

 • Biuro i biuro domowe: W biurze używane są kompaktowe urządzenia stacjonarne i przenośne. Posiadają one zintegrowane wyświetlacze i klawiatury. Współczesne warianty zawierają modele PC. Dzięki nim można drukować etykiety za pomocą tabletu i smartfona. Są one najczęściej używane do oznaczania inwentarza i akt. Dzięki etykieciarkom Brother wdrażasz efektywne etykietowanie, które pomoże Ci zorganizować dobry system segregacji. Oznaczają szafki i półki, nośniki danych i dokumenty.

 • W domu: Nowe modele CUBE z serii P-touch firmy Brother są idealne do użytku domowego. Są one kompaktowe i stylowe. Są one obsługiwane przez Bluetooth i WLAN za pomocą smartfona. Urządzenie służy do etykietowania folderów, albumów ze zdjęciami, ubrań, nośników pamięci, tabliczek z napisami do dzwonków do drzwi, pudełek do przechowywania, kabli i kartonów.

 • Branża elektryczna: W branży elektrycznej urządzenia etykietujące Brother są używane do oznaczania kabli, przyłączy, rozdzielaczy i skrzynek bezpiecznikowych. W ten sposób elektrycy zapewniają przestrzeganie przepisów bezpieczeństwa. Stosowane są specjalne przemysłowe urządzenia znakujące o wszechstronnych funkcjach. Poprzez aplikację Mobile Cable Label Tool firmy Brother, użytkownicy etykietują z poziomu swojego urządzenia mobilnego.

 • Warsztaty: Urządzenia etykietujące sprawdzają się również w warsztatach rzemieślniczych. Używaj ich do oznaczania skrzynek narzędziowych, półek, pojemników, skrzynek i sprzętu.

 • Facility Management: Czy to do inwentaryzacji, czy tworzenia znaków instruktażowych i niebezpiecznych, Brother posiada urządzenia P-touch, które drukują trwałe etykiety do użytku wewnętrznego i zewnętrznego. Są one niezwykle wytrzymałe i odporne na działanie czynników zewnętrznych.

 • Infrastruktura sieciowa: Zarządzanie okablowaniem ma krytyczne znaczenie dla organizacji i centrum danych. Drukujesz etykiety dla portów, kabli sieciowych i sprzętu.

Jakie są mocne strony etykieciarki?

Modele z serii P-touch umożliwiają tworzenie trwałych etykiet do użytku wewnętrznego i zewnętrznego. Posiadają one przezroczystą powłokę, która je chroni. Etykieciarki drukują tekst na dolnej stronie laminatu metodą termotransferu. Laminowane etykiety P-touch są odporne na:

 • Światło
 • Woda
 • wiele substancji chemicznych
 • Temperatury od -80 °C do +150 °C
 • Ścieranie

Są one dostępne w wielu szerokościach i kolorach.

Jakie są najnowsze urządzenia do etykietowania?

Jednym z nowych produktów jest Brother P-touch CUBE. Jest to etykieciarka Brother, którą obsługujesz przez Bluetooth za pomocą smartfona lub tabletu. Używa się go z taśmami piszącymi TZe o szerokości od 3,5 do 12 milimetrów. Urządzenia te pracują z prędkością druku 20 milimetrów na sekundę. Do projektowania etykiet służy aplikacja Brother P-touch Design&Print.

Zawiera on wiele szablonów, ramek i symboli do kreatywnej realizacji Twoich pomysłów. Druk na taśmie grzbietowej można wykorzystać do produkcji laminowanych etykiet odpornych na zadrapania, warunki atmosferyczne i rozmazywanie. Drukujesz napisy i wstążki tekstylne z eleganckimi, stylowymi wzorami.

Opcjonalnie można nabyć urządzenie Brother P-touch CUBE Plus. Z urządzenia korzystasz przez Bluetooth lub USB. W przypadku korzystania z komputera stacjonarnego dostępne jest oprogramowanie P-touch Editor. Oferuje on rozszerzony zakres funkcji. Za pomocą drukarki etykiet Brother można drukować taśmy TZe o szerokości od 3,5 do 24 mm z rozdzielczością druku do 180 × 360 dpi.

Te modele należą do klasyki:

 

 

Brother P-touch-D400: Możesz używać tego produktu na biurku dzięki jego kompaktowej konstrukcji. Drukujesz na taśmach etykietowych TZe o szerokości od 3,5 do 18 milimetrów. Na etykiecie jest miejsce na maksymalnie pięć linijek tekstu. Można również drukować kody kreskowe.

 

 

Brother P-touch-H105: Mobilna etykieciarka z termotransferem do drukowania trwałych, laminowanych etykiet. Etykietujesz taśmy TZe o szerokości od 3,5 do 12 mm. Maszyna posiada duży wyświetlacz. Do projektowania niestandardowych etykiet dostępny jest tryb Deco. W razie potrzeby wydrukuj flagi do oznaczania kabli.

 

 

Brother P-touch-D450VP: Profesjonalna maszyna etykietująca Brother posiada interfejs USB do sterowania za pomocą komputera. Dołączone oprogramowanie oferuje szeroki zakres funkcji. Opcjonalnie można używać modelu jako samodzielnego. Za pomocą funkcji drukowania na tylnej taśmie można drukować na taśmach TZe o szerokości od 3,5 do 18 mm. Praktyczny jest czytelny wyświetlacz LCD z trzema liniami.

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie maszyny znakującej?

Zanim kupisz maszynę do etykietowania, zastanów się, do jakich celów będziesz używać tego produktu. Poniżej znajduje się przegląd najważniejszych funkcji:

 • Prędkość: Jeśli drukujesz większe ilości, prędkość drukowania jest bardzo ważna. Producenci podają to w milimetrach na sekundę. W przypadku nowoczesnych modeli Brother jest to 20 milimetrów papieru na sekundę. W porównaniu do innych producentów, jest to wysoka prędkość.

 • Zmienna szerokość taśmy: Przy zakupie należy szukać urządzeń, do których można włożyć laminowane taśmy o różnych szerokościach. W przypadku Brothera, większość z nich ma szerokość od 3,5 do 12 milimetrów. Dostępne są jednak również szersze warianty. Zalecane są maszyny etykietujące, które umożliwiają drukowanie w jednej do dwóch linii. Najnowocześniejsze modele wzornictwa pokazują swoje umiejętności nawet na taśmie tekstylnej.

 • Źródło zasilania: Proste warianty w teście dostarczane są z bateriami. Opcjonalnie dostępne są urządzenia z wtyczką sieciową, akumulatorem litowo-jonowym lub złączem USB.

 • Opcje projektowe: Tymczasem istnieją modele z szeroką gamą funkcji, które pozwalają na indywidualny projekt. Oferują one wiele czcionek, rozmiarów i znaków specjalnych. Niektóre mają aplikacje i oprogramowanie do dostosowywania projektu. Prostsze urządzenia ręczne w teście są wystarczające do pisania w biurach i profesjonalnych firmach. Bardziej rozbudowane produkty, takie jak Brother P-touch CUBE, są używane przez użytkowników domowych i kreatywnych profesjonalistów.

 • Wyświetlacz: Miło jest mieć duży ekran z podświetleniem, który można łatwo zobaczyć nawet w słabo oświetlonych miejscach, takich jak piwnica lub magazyn.

 • Klawiatura: Jeśli często pracujesz przy biurku, dobrym wyborem będzie urządzenie stacjonarne z klawiaturą QWERTY. Dzięki temu jest łatwiejszy w użyciu. Urządzenia przenośne z klawiaturą ABC, w której litery są ułożone w kolejności alfabetycznej, są bardziej powszechne. Dostępne są również klawisze dla znaków specjalnych i cyfr.

 • Rozdzielczość druku: Jeśli używasz urządzenia do dekorowania lub drukowania logo, ważna jest dobra rozdzielczość. Większość modeli oferuje od 180 do 360 dpi.

Wniosek: Etykieciarki Brother do użytku indywidualnego

Brother oferuje szeroką gamę urządzeń etykietujących do różnych zastosowań. Najczęściej używane są w biurze, w warsztacie lub w domu. Istnieją warianty dla PC, na stół lub do poręcznego użytku jako urządzenie mobilne.

Bardzo nowoczesne są P-touch CUBEs, które ujawniają wiele możliwości projektowania. Do prostszych zastosowań wystarczą modele takie jak Brother P-touch H100LB. Dzięki niemu oznaczysz puszki, pudełka, segregatory i inne przybory, zapewniając porządek w biurze lub domu.