Riso

Riso - Tusze & Tonery do drukarek

W naszym sklepie internetowym można dostać oryginalne wkłady do drukarek Riso i rolki termotransferowe. Nasz wybór obejmuje niedrogie produkty z maksymalnie trzyletnią gwarancją. Odpowiedni wybór rolek termotransferowych Riso zostanie wyświetlony przez nasz system wyszukiwania po wprowadzeniu modelu drukarki.

Proszę wybrać swój model drukarki Riso:

proszę wybrać urządzenie
producenci
Serie
Drukarka

Zamów wkłady do drukarki i rolki termotransferowe do Riso w Prindo

W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo pasujące rolki termotransferowe i kartridże do drukarek Riso. Potrzebujesz rolki termotransferowej do produkcji matryc foliowych. W Prindo można kupić rolki termotransferowe do serii Riso EZ i Riso RZ w kolorze czarnym. Opakowania zawierają dwie rolki termotransferowe każda. W zależności od urządzenia Riso, można wybrać jeden z formatów A3 i A4.

Produkty RISO

Firma RISO zajmuje się szybkimi systemami atramentowymi i risografami. Systemy drukujące oferują wysoką wydajność w kompaktowej formie. Wśród znanych modeli znajdują się produkty z serii ComColor-FW RISO lub risografy z serii EZ lub RZ. Systemy atramentowe mają budowę modułową i osiągają wysoką wydajność. Proces druku atramentowego na zimno jest przyjazny dla środowiska. Wydruki są ekonomiczne, szybkie i elastyczne. Systemy kolorowe drukują w pełnym kolorze do 120 stron na minutę.

Co to jest Risograf?

Risografy (w skrócie Riso) to szybkie drukarki cyfrowe. Są one dostępne dla formatów do A4, A3 lub A2. Japońska firma RISO Kagaku Corporation opracowała w 1986 r. Risograf - proces druku szablonowego, który jest realizowany metodą druku cylindrowego.
W latach osiemdziesiątych XX wieku był wykorzystywany przede wszystkim w agencjach rządowych i szkołach do szybkiego, taniego powielania dokumentów.

Projektanci, wydawcy, ilustratorzy i artyści opierają się na tej popularnej technice druku. Zalety produktów RISO są widoczne w ich przyjaznym dla środowiska zastosowaniu. Urządzenia te doprowadzają farbę do papieru podczas drukowania bez użycia ciepła i środków chemicznych. Jednocześnie koszty materiałów eksploatacyjnych są niskie.

Jak działa Riso?

W procesie tym komputery wysyłają do risografów pliki PDF w skali szarości z separacją kolorów. Skaner odczytuje dokument. Do drukowania, lasery Riso w folii wzorcowej dla wszystkich kolorów. Folie są naciągnięte na bęben drukarki. To ma cienką stalową siatkę.

Podczas drukowania bęben obraca się, a farba drukarska spada przez sito na folię główną, która wcześniej była obrabiana laserem. Bęben dociska atrament do papieru. Proces ten jest podobny do sitodruku. Paleta kolorów riso obejmuje do 20 standardowych kolorów. Dostępne kolory to czerwony, zielony, czarny oraz kolory specjalne, takie jak zieleń myśliwska, karmazynowy, złoty i fluorescencyjny róż. W razie potrzeby można dodać żądane kolory. Kolory są oparte na otrębach ryżowych i oleju sojowym. Folie wzorcowe składają się z liści banana lub włókien konopi.

Druk ryzo umożliwia drukowanie zarówno małych, dziesięciokrotnych lub większych nakładów, jak i dużych nakładów. Wysiłek potrzebny do ustawienia druku i produkcji matryc jest niewielki. Tusz powoli wysycha podczas drukowania z riso. Dlatego należy stosować papier niepowlekany. Za pomocą komputera sterujesz bezpośrednio produktami RISO. Dostępne są drukarki jednokolorowe i dwukolorowe.

Prosimy wybrać model seryjny