Sprawozdanie z badań HP Officejet Pro 9010

HP OfficeJet Pro 9010 to drukarka wielofunkcyjna, która łączy faksowanie, drukowanie, skanowanie i kopiowanie. Według producenta, urządzenie typu all-in-one zwiększa wydajność pracy dzięki nowoczesnym rozwiązaniom skanującym. Nacisk położono na szybkie skanowanie dwustronne, które oferuje tylko kilka drukarek atramentowych w porównywalnym segmencie. Podczas drukowania to kompaktowe urządzenie przekonuje dobrą wydajnością. Urządzenie osiąga wydajność do 22 stron na minutę w czerni i bieli oraz 18 w kolorze.

Model ten jest przeznaczony dla grup roboczych i małych firm o średnim miesięcznym wolumenie druku do 1500 arkuszy. Najważniejsze zalety urządzenia to oszczędzające czas inteligentne zadania, automatyczne drukowanie i skanowanie dwustronne, najwyższe bezpieczeństwo i bezproblemowa łączność. Sprawdziliśmy urządzenie HP Officejet Pro 9010 w teście praktycznym.

Sprawozdanie z testu urządzenia HP Officejet Pro 9010

Aby sprawdzić dobroć urządzenia wielofunkcyjnego w teście, patrzymy na:

 • Jakość druku,
 • użyteczność,
 • połączenia,
 • sprzęt,
 • dodatkowe funkcje i
 • zakres dostawy

w sposób bardziej szczegółowy. Czy warto kupić ten model? Przedstawiamy Państwu przegląd.

Wielofunkcyjna drukarka o wysokiej jakości druku

Kupując ten model otrzymujemy drukarkę o wysokiej rozdzielczości druku w czerni i bieli 1 200 × 1 200 dpi oraz do 4 800 × 1 200 dpi w kolorze. Wykorzystuje nowoczesną technologię druku HP Thermal Inkjet. W teście drukarka atramentowa wydrukowała profesjonalną grafikę o żywych kolorach. Dzięki temu urządzenie idealnie nadaje się do zastosowań biurowych i drukowania wysokiej jakości prezentacji. Dokumenty biznesowe błyszczą w teście dzięki głębokiej czerni tekstu i precyzyjnemu nanoszeniu kolorów.

Jednocześnie drukarka HP Officejet Pro 9010 jest niezwykle szybka. Test wykazał: Po maksymalnie dziesięciu sekundach pierwsza strona zostanie wydrukowana w kolorze. Wykonuje 18 kolorowych wydruków w ciągu jednej minuty. Czarno-biały jest jeszcze szybszy. Dzięki wysokiej prędkości 22 arkuszy na minutę urządzenie HP Officejet Pro 9010 jest jednym z szybszych modeli na rynku.

W zestawie z drukarką znajdują się cztery oddzielne wkłady z kolorami: cyjan, czarny, magenta i żółty. Mają one duży zasięg. W razie potrzeby można je wymienić pojedynczo. Oszczędza to wysokich kosztów zakupu dodatkowych zestawów wkładów atramentowych. Zmniejszasz zużycie papieru dzięki praktycznemu drukowi dwustronnemu, który efektywnie wykorzystuje przednią i tylną część arkusza.

Użytkownik dokonuje różnych ustawień jakości wyjścia. Oprócz normalnej jakości druku, można ustawić opcję "Optymalna", aby uzyskać bardzo wysoką jakość i wyrazistość wydruków. Ten poziom jakości jest idealny dla grafiki i obrazów. Test wykazał, że tryb roboczy, który oszczędza cenny atrament, jest czasem wystarczający dla dokumentów tekstowych.

Skróty do drukowania oszczędzają czas. Jeśli kupisz to urządzenie, różnorodność opcji drukowania jest ogromna. Dostępne są różne ustawienia dotyczące nakładania atramentu, układu wydruku wielostronicowego i drukowania broszur.

Przekonuje w teście: łatwość obsługi i nowoczesne połączenia

Kolorowy wyświetlacz graficzny jest nieco mniejszy niż w porównywalnych modelach i ma przekątną 6,86 centymetra (2,7 cala). W teście wystarczy kompleksowa obsługa drukarki. Opcje kopiowania, drukowania, skanowania i faksowania można obsługiwać za pomocą wyświetlacza. Intuicyjna nawigacja po menu jest przejrzysta. Możesz szybko poruszać się po menu poprzez stukanie i przesuwanie palcem.

Jeśli chodzi o łączność, drukarka wielofunkcyjna HP Officejet Pro 9010 jest wyposażona we wszystkie najważniejsze interfejsy. Dostępne są opcje przewodowe i bezprzewodowe, takie jak Ethernet, USB i WLAN. Dodatkowo, korzystaj z urządzenia za pomocą aplikacji mobilnych, takich jak:

 • Apple AirPrint™
 • Drukowanie bezpośrednie Wi-Fi®.
 • Aplikacje mobilne
 • Certyfikat Mopria™
 • HP Smart

Połączenia przez Bluetooth i NFC nie są dołączone do drukarki HP. Drukowanie z dowolnego miejsca za pośrednictwem platform drukowania w chmurze, co znacznie upraszcza przepływ pracy w biurze.

 

Dobre wyposażenie i wiele dodatkowych funkcji przy zakupie urządzenia HP Officejet Pro 9010

Wielofunkcyjna drukarka HP Officejet Pro 9010 przekonała w teście nie tylko szybkością wydruków i prostotą obsługi. Oferuje również bogate wyposażenie i cztery funkcje w jednym: drukowanie, skanowanie, faksowanie i kopiowanie. Drukujesz w kolorze i w czerni i bieli.

Kaseta podająca papier oferuje maksymalną pojemność 250 arkuszy. Jest to wystarczająca wartość dla drukarki wielofunkcyjnej dla małych firm i grup roboczych, których maksymalny miesięczny wolumen wydruku wynosi 1500 stron. Pojemność wyjściowa wynosi 60 stron.

Jeśli kupisz tę drukarkę, będziesz produkować wydruki o maksymalnym rozmiarze A4. Ponadto można drukować nośniki w formatach A5, A6, B5, karty, zdjęcia 13 × 18 i 10 × 15 cm oraz koperty. Zastosowanie atramentowych papierów fotograficznych zapewniło najwyższą jakość w teście. Umożliwiają wydruki bez obramowania. Zakres drukowanych dokumentów zaspokajał potrzeby zwykłych biur, nie pozostawiając prawie nic do życzenia.

Jedną z najważniejszych funkcji drukarki wielofunkcyjnej jest automatyczne drukowanie i skanowanie dwustronne. Cecha, w którą nie każde nowoczesne urządzenie jest wyposażone. W środowiskach biurowych pozwala to zaoszczędzić wiele czasu podczas digitalizacji i tworzenia wydruków.

Dzięki drukowi dwustronnemu można skanować do czterech obrazów na minutę. Rozdzielczość 200 dpi w czerni i bieli lub w kolorze jest trochę niska dla zdjęć. Jest to mniej zauważalne w przypadku dokumentów tekstowych. Nadal istnieje możliwość poprawy w zakresie szybkości skanowania. Porównywalne modele innych producentów osiągają do 20 stron na minutę.

Inteligentne zadania skupiają się również na szybkości. Za pomocą krótkich poleceń można skanować do wiadomości e-mail oraz do chmury, Google Drive lub Dropbox. Funkcja ta umożliwia tworzenie przeszukiwalnych, edytowalnych dokumentów za pomocą drukarki lub smartfona.

Jeśli chodzi o kopiowanie, drukarka wielofunkcyjna HP Officejet Pro 9010 wykonała w teście do 21 kopii na minutę w czerni i bieli. W kolorze jest to do 15 kopii na minutę. Dobra cena jak na urządzenie typu "wszystko w jednym".

Większe bezpieczeństwo zapewnia funkcja automatycznego usuwania błędów, która gwarantuje bezproblemowe działanie sieci Wi-Fi. To, czy urządzenie zapewnia to, co obiecuje w tym zakresie, nie było możliwe do sprawdzenia podczas testu.

Drukarka korzysta z dynamicznych funkcji bezpieczeństwa. Oznacza to, że należy używać tylko oryginalnych wkładów do drukarek HP. Dlatego przy zakupie większej ilości powstają wyższe koszty. Tutaj zalecane są kartridże o większym zasięgu, które kupisz w Prindo. Opcjonalnie można zaoszczędzić do 70 procent na kosztach drukowania dzięki zastosowaniu atramentu HP Instant Ink.

Wszystko wliczone w cenę: Zakres dostawy obejmuje wszystko, czego potrzebujesz

W przypadku zakupu drukarki dostawa obejmuje urządzenie i odpowiednie oprogramowanie HP do drukarek. Nie jest tak już w przypadku wszystkich producentów. W razie potrzeby można pobrać nowe sterowniki online z witryny internetowej firmy HP.

W zestawie znajdują się również cztery wkłady atramentowe:

 • 1x HP 963 oryginalny wkład do drukarki żółty o wydajności do 700 stron wydruku.
 • 1x czarny wkład drukujący HP 963 dla maks. 1 000 stron druku
 • 1x HP 963 Set-up Print Cartridge Magenta o wydajności około 700 stron wydruku
 • 1x HP 963 Konfiguracyjny wkład drukujący Cyan dla około 700 wydrukowanych stron

Dodatkowo otrzymasz kabel sieciowy, podręcznik referencyjny, plakat instalacyjny i ulotkę. W razie potrzeby w sklepie internetowym można dodatkowo zakupić wkłady do drukarek z zakresem XL oraz multizestawy. Można je kupić taniej w sklepie Prindo. Jeśli to konieczne, zarezerwuj z HP Instant Ink, otrzymasz tanią stawkę za miesięczną dostawę tuszu do drukarki.

Wskazówka dotycząca gwarancji: Po udanej rejestracji klienta, roczna gwarancja na sprzęt zostaje przedłużona do trzech lat.

Podsumowanie: Szybkie wydruki o dobrej jakości

Drukarka wielofunkcyjna HP Officejet Pro 9010 zaimponowała nam w teście wysoką prędkością druku. Jest szybko gotowy do użycia, średnio w ciągu 9 do 10 sekund. Urządzenie obsługuje szybkie, oszczędzające papier drukowanie dwustronne i umożliwia dwustronne skanowanie. Posiada szeroką gamę nowoczesnych opcji łączności.

Podczas skanowania pojawiają się drobne niedociągnięcia. Tutaj mamy do czynienia z szybszymi urządzeniami porównawczymi o większej rozdzielczości. Ogólnie rzecz biorąc, warto kupić to urządzenie, jeśli głównie przetwarzasz dokumenty tekstowe w biurze. HP Instant Ink to opcja pozwalająca zaoszczędzić pieniądze na wkładach atramentowych.