Drukarki Ricoh - od prostych drukarek do urządzeń wielofunkcyjnych

Za dostawcą Ricoh kryje się firma z Japonii. W dziedzinie systemów komunikacji biurowej jest jednym z największych, działających na skalę międzynarodową producentów. Posiada ponad 60 lat doświadczenia. Oprócz faksów i kopiarek posiada w swoim portfolio wiele gotowych drukarek. Dzięki temu firma koncentruje się na kilku technologiach drukarskich. Drukarki Ricoh oprócz klasycznego druku atramentowego wykorzystują również druk laserowy i pieniężny. Ze względu na szeroki wybór, osoby prywatne i firmy mogą znaleźć odpowiedni sprzęt biurowy firmy Ricoh.

Jakie są mocne strony drukarek Ricoh?

Portfolio produktów producenta skupia się na technologii druku laserowego. Wysokiej jakości pojedyncze drukarki i urządzenia wielofunkcyjne są odpowiednie zarówno dla gospodarstw domowych, jak i dla małych i średnich przedsiębiorstw. Drukują w formacie A4 i A3. Drukarki Ricoh są używane głównie do drukowania dokumentów.

Wszystkie modele od dostawcy oferują doskonały druk czarno-biały. Umieszczają teksty czysto i szybko na papierze. Wyraźne wyniki druku są przekonujące dzięki ich ostrej ostrości. Produkowane przez producenta kolorowe modele laserowe oferują doskonały druk kolorowy. Dzięki nim można szczegółowo wyświetlać kolorowe dekoracje i grafiki.

Oprócz krótkiej fazy rozgrzewania, drukarki Ricoh przekonują również swoją ekonomicznością. Koszty operacyjne są na niskim poziomie. Producent oferuje toner w dwóch rozmiarach. Wyższy zakres tonera skutkuje niższymi kosztami strony, dlatego jest to rekomendacja. Przyjazne dla użytkownika i wydajne drukarki laserowe mają następujące zalety:

 • szybka prędkość drukowania
 • kompaktowa konstrukcja (odpowiednia do biurka)
 • drukowanie czystego tekstu

Ponadto, na pierwszym planie znajdują się różne opcje połączeń w drukarkach Ricoh. Istnieje kilka sposobów podłączenia urządzeń do komputera PC, na przykład:

 • Bluetooth
 • WLAN
 • USB

Oprócz pojedynczych drukarek, Ricoh oferuje również drukarki wielofunkcyjne. Łączą one w sobie funkcje skanowania i kopiowania oraz druku tekstowego i kolorowego. Drukarki Ricoh dają atrakcyjne i nowoczesne rezultaty w obu obszarach.

Do czego przekonują kolorowe drukarki laserowe producenta?

Kolorowe drukarki laserowe Ricoh przekonują nie tylko kompaktową konstrukcją, ale również panelem sterowania z możliwością regulacji nachylenia. Pozwala to na dostosowanie drukarki do indywidualnego środowiska biurowego.

Drukarki Ricoh oferują również niezawodne rezultaty w przetwarzaniu kolorów. W ten sposób powstają prawdziwie kolorowe i błyskotliwe produkty do druku. Oprócz dobrej rozdzielczości druku, jedną z zalet kolorowych drukarek laserowych jest wysoka jakość pracy. Ponadto użytkownicy nie muszą martwić się o wysychanie tonera, jeśli korzystają z drukarki tylko sporadycznie.

Dlaczego drukarki pieniędzy są nowoczesnymi hitami w ofercie drukarek Ricoh?

Oprócz klasycznych drukarek, firma oferuje również drukarki pieniędzy. Firma Ricoh wprowadziła je na rynek w 2005 r. jako alternatywę dla drukarek atramentowych. W tym wariancie drukarka pobiera ciecz z tuszu, tworząc żel. Ze względu na twardą konsystencję, ryzyko rozmazywania się farby jest mniejsze.

Ponadto druk żelowy charakteryzuje się szybkim schnięciem. Kolejne zalety tego wariantu to

 • szybka prędkość drukowania
 • wysoka jakość druku
 • trwałe wydruki
 • eliminacja fazy rozgrzewki
 • łatwe zarządzanie

Jakie są zalety drukarek wielofunkcyjnych Ricoh?

Urządzenia wielofunkcyjne Ricoh zdobywają punkty za swoją wszechstronność. Modele te są odpowiednie do druku czarno-białego i kolorowego. Imponują szybkością pracy. Najszybsze drukarki wielofunkcyjne Ricoh osiągają prędkość drukowania ponad 60 stron na minutę.

Umożliwiają one również kopiowanie, skanowanie i edycję dokumentów na komputerze. Niektóre z nich mają inteligentny panel obsługi z ekranem dotykowym. Upraszcza to szybką obsługę. Produktywne systemy wielofunkcyjne są odpowiednie dla firm każdej wielkości.