Drukarki Ricoh - od prostych drukarek do urządzeń wielofunkcyjnych

Za dostawcą Ricoh kryje się firma z Japonii. W dziedzinie systemów komunikacji biurowej jest jednym z największych, działających na skalę międzynarodową producentów. Posiada ponad 60 lat doświadczenia. Oprócz faksów i kopiarek posiada w swoim portfolio wiele gotowych drukarek. Dzięki temu firma koncentruje się na kilku technologiach drukarskich. Drukarki Ricoh oprócz klasycznego druku atramentowego wykorzystują również druk laserowy i pieniężny. Ze względu na szeroki wybór, osoby prywatne i firmy mogą znaleźć odpowiedni sprzęt biurowy firmy Ricoh.

Ricoh SP 230DNw drukarka
Ricoh
832,08 zł
zaw. VAT, przesyłka za darmo
832,08 zł
Ricoh P C200W drukarka
Ricoh
1 289,14 zł
zaw. VAT, przesyłka za darmo
1 289,14 zł
Ricoh M C240FW drukarka
Ricoh
2 232,55 zł
zaw. VAT, przesyłka za darmo
2 232,55 zł
Ricoh Podnośnik podajnika papieru
Ricoh
24,11 zł
zaw. VAT, plus koszty wysyłki
24,11 zł
Ricoh Rolka Hot Roller Dia29
Ricoh
74,99 zł
zaw. VAT, plus koszty wysyłki
74,99 zł
Ricoh Palec pieca Hot Roller Stripper
Ricoh
5,57 zł
zaw. VAT, plus koszty wysyłki
5,57 zł
Ricoh Listwa do czyszczenia bębna
Ricoh
48,69 zł
zaw. VAT, plus koszty wysyłki
48,69 zł
Ricoh
Ricoh
30,49 zł
zaw. VAT, plus koszty wysyłki
30,49 zł
Ricoh SG 3210DNw drukarka
Ricoh
1 752,06 zł
zaw. VAT, przesyłka za darmo
1 752,06 zł

Jakie są mocne strony drukarek Ricoh?

Portfolio produktów producenta skupia się na technologii druku laserowego. Wysokiej jakości pojedyncze drukarki i urządzenia wielofunkcyjne są odpowiednie zarówno dla gospodarstw domowych, jak i dla małych i średnich przedsiębiorstw. Drukują w formacie A4 i A3. Drukarki Ricoh są używane głównie do drukowania dokumentów.

Wszystkie modele od dostawcy oferują doskonały druk czarno-biały. Umieszczają teksty czysto i szybko na papierze. Wyraźne wyniki druku są przekonujące dzięki ich ostrej ostrości. Produkowane przez producenta kolorowe modele laserowe oferują doskonały druk kolorowy. Dzięki nim można szczegółowo wyświetlać kolorowe dekoracje i grafiki.

Oprócz krótkiej fazy rozgrzewania, drukarki Ricoh przekonują również swoją ekonomicznością. Koszty operacyjne są na niskim poziomie. Producent oferuje toner w dwóch rozmiarach. Wyższy zakres tonera skutkuje niższymi kosztami strony, dlatego jest to rekomendacja. Przyjazne dla użytkownika i wydajne drukarki laserowe mają następujące zalety:

 • szybka prędkość drukowania
 • kompaktowa konstrukcja (odpowiednia do biurka)
 • drukowanie czystego tekstu

Ponadto, na pierwszym planie znajdują się różne opcje połączeń w drukarkach Ricoh. Istnieje kilka sposobów podłączenia urządzeń do komputera PC, na przykład:

 • Bluetooth
 • WLAN
 • USB

Oprócz pojedynczych drukarek, Ricoh oferuje również drukarki wielofunkcyjne. Łączą one w sobie funkcje skanowania i kopiowania oraz druku tekstowego i kolorowego. Drukarki Ricoh dają atrakcyjne i nowoczesne rezultaty w obu obszarach.

Do czego przekonują kolorowe drukarki laserowe producenta?

Kolorowe drukarki laserowe Ricoh przekonują nie tylko kompaktową konstrukcją, ale również panelem sterowania z możliwością regulacji nachylenia. Pozwala to na dostosowanie drukarki do indywidualnego środowiska biurowego.

Drukarki Ricoh oferują również niezawodne rezultaty w przetwarzaniu kolorów. W ten sposób powstają prawdziwie kolorowe i błyskotliwe produkty do druku. Oprócz dobrej rozdzielczości druku, jedną z zalet kolorowych drukarek laserowych jest wysoka jakość pracy. Ponadto użytkownicy nie muszą martwić się o wysychanie tonera, jeśli korzystają z drukarki tylko sporadycznie.

Dlaczego drukarki pieniędzy są nowoczesnymi hitami w ofercie drukarek Ricoh?

Oprócz klasycznych drukarek, firma oferuje również drukarki pieniędzy. Firma Ricoh wprowadziła je na rynek w 2005 r. jako alternatywę dla drukarek atramentowych. W tym wariancie drukarka pobiera ciecz z tuszu, tworząc żel. Ze względu na twardą konsystencję, ryzyko rozmazywania się farby jest mniejsze.

Ponadto druk żelowy charakteryzuje się szybkim schnięciem. Kolejne zalety tego wariantu to

 • szybka prędkość drukowania
 • wysoka jakość druku
 • trwałe wydruki
 • eliminacja fazy rozgrzewki
 • łatwe zarządzanie

Jakie są zalety drukarek wielofunkcyjnych Ricoh?

Urządzenia wielofunkcyjne Ricoh zdobywają punkty za swoją wszechstronność. Modele te są odpowiednie do druku czarno-białego i kolorowego. Imponują szybkością pracy. Najszybsze drukarki wielofunkcyjne Ricoh osiągają prędkość drukowania ponad 60 stron na minutę.

Umożliwiają one również kopiowanie, skanowanie i edycję dokumentów na komputerze. Niektóre z nich mają inteligentny panel obsługi z ekranem dotykowym. Upraszcza to szybką obsługę. Produktywne systemy wielofunkcyjne są odpowiednie dla firm każdej wielkości.