Canon

Canon pixma mx

Wybierz swój model Canon PIXMA MX, a my pokażemy Ci kasety z tuszem i tonerem, które pasują.

Proszę wybrać swój model drukarki:

proszę wybrać urządzenie
producenci
Serie
Dukarka

Wkłady atramentowe do modeli Canon PIXMA MX

Wkłady do Canon PIXMA MX

Seria PIXMA MX to jedna z najbardziej popularnych serii drukarek firmy Canon w historii. Modele z tej serii są niezwykle trwałe i wytrzymałe. Ponadto, nawet podstawowe modele oferują dużą wielofunkcyjność i mogą akceptować drukowanie i kopiowanie, skanowanie, faksowanie i bezpośredni wydruk z kamery.

Specjalne interfejsy, takie jak USB lub WLAN oraz chmura obliczeniowa dla systemów innych niż komputery PC, są zazwyczaj również zawarte w każdym modelu MX. Oznacza to, że drukarka wielofunkcyjna Canon PIXMA MX oferuje dobry, wszechstronny serwis, który nie jest powszechny dla każdej serii drukarek.

Seria Canon PIXMA MX w centrum uwagi

Seria MX może drukować na szerokiej gamie rozmiarów papieru, od zwykłego do błyszczącego papieru fotograficznego. Prędkość drukowania jest bardzo dobra, do 22 czarnych i 17 kolorowych stron na minutę. W zależności od modelu, urządzenia MX drukują również zdjęcia bardzo szybko, nawet w 21 sekund. Jeśli chodzi o wzornictwo serii Canon PIXMA MX, wiele modeli drukarek ma bardzo specyficzny wygląd.

W większości modeli, charakterystyczny dla drukarek Canon zaokrąglony kształt pudełka jest uzupełniony o podstawę w kształcie piramidy, w której znajduje się skaner z tej serii. Działa on z czujnikiem CIS i często posiada również automatyczny podajnik dokumentów (ADF). Wyjątkami formalnymi są z jednej strony modele serii MX400 (np. Canon PIXMA MX492), które mają płaskie mocowanie. Z drugiej strony, Canon MX7600 i MX850 również wyróżniają się wyjątkowo specjalną konstrukcją.

Modele specjalne posiadają ergonomicznie ukształtowaną, falistą przystawkę, która optycznie przyciąga wzrok, szczególnie ze względu na srebrno-czarną konstrukcję obu drukarek. Dostępne są dalsze warianty kolorystyczne, w tym czarny, biały, srebrny, szary i ekskluzywny wzór czarno-czerwony dla MX725 i MX925.

Kasety Canon PIXMA MX375 i MX395

Drukarki atramentowe MX375 i MX395 ponownie różnią się od swoich poprzedników pod względem zużycia wkładów. W 2 głowicach FINE modeli po raz pierwszy w serii MX zastosowano wkłady PG-540 i CL-541. Dla większego zasięgu można stosować wersje XL tych jednostek kasetowych jak zwykle. Wymienione wkłady są również wspólne dla wyższych modeli MX475 i MX525.

Naboje Canon PIXMA MX495

Podczas gdy większość modeli serii MX400 wykorzystuje albo te same wkłady co MX320 albo MX375 i MX925, wkłady Canon PIXMA MX495 są tu nieco nie na miejscu. Ostatni model z serii MX400 można uznać za model przejściowy do wyższych urządzeń MX pod względem technologii druku i w związku z tym wykorzystuje pojedyncze wkłady kolorowe. Wymagane są wkłady PG-545 i CL-546. Alternatywnie, można również użyć odpowiednich atramentów XL jako zamiennika dla kartridży Canon PIXMA MX495 i w ten sposób osiągnąć wyższy zasięg atramentu.

Kasety Canon PIXMA MX725

MX725 wyróżnia się nie tylko elegancką czernią i czerwienią, ale także wyjątkowo drobnymi kroplami atramentu, które czasami są nawet mniejsze niż 1 pl. Dzięki temu Canon PIXMA MX725 jest bardzo ekonomiczny w zużyciu energii, pozwalając na wydrukowanie do 5000 stron dokumentu lub 7500 zdjęć w kasetach XL lub XXL. Po raz kolejny potrzebne są specjalne wkłady atramentowe, aby osiągnąć tę wyjątkową wydajność. Standardowe atramenty dla własnego systemu 5-zbiornikowego drukarki są tutaj:

 • PGI-550PGBK dla Pigmentu Czarnego
 • CLI-551BK dla czarnego
 • CLI-551C dla cyjanu
 • CLI-551M dla magenty
 • CLI-551Y dla koloru żółtego

Wkłady Canon MX925, a więc i wkłady atramentowe w wysokiej klasy modelach serii MX, również odpowiadają temu zespołowi wkładów. Dzięki temu wkłady PGI-550 i PGI-551 są najbardziej zaawansowanym wariantem wkładów z tej serii.

Naboje Canon PIXMA MX7600

Inny specjalny model znajduje się w serii MX z Canonem PIXMA MX7600. Ta wielofunkcyjna drukarka z oryginalną przystawką falistą jest pierwszym modelem MX z systemem 6-zbiornikowym i wykorzystuje ją do tego celu:

 • PGI-9PBK dla czerni pigmentowej
 • CLI-7BK dla czarnego
 • CLI-9C dla cyjanu
 • CLI-9M dla magenty
 • CLI-9Y dla żółtego
 • CLI-9 Czysty dla podczerwieni

Czysty atrament jest tu bardzo szczególną cechą. Pozornie niewidoczny kolor atramentu reaguje na światło podczerwone, a następnie wytwarza jaskrawo zielony kolor. Jest to więc atrament fluorescencyjny UV, który jest dodawany wyłącznie do Canon MX7600.

Kasety Canon PIXMA MX860

Seria MX otrzymuje ostatnią indywidualną jednostkę kasetową z MX860. Po raz kolejny wielofunkcyjna drukarka o wysokiej rozdzielczości, której technologia druku 5-zbiornikowego przekonuje bardzo drobnymi kroplami atramentu o wielkości zaledwie 1 pl. Fotodruki tego modelu MX posiadają również certyfikat "jakości laboratoryjnej" w teście. Wkłady wymagane do uzyskania tej wyjątkowej wydajności drukowania to

 • PGI-520 dla czerni pigmentowej
 • CLI-521BK dla czarnego
 • CLI-521C dla cyjanu
 • CLI-521M dla magenty
 • CLI-521Y dla żółtego

Nasze tanie, alternatywne wkłady atramentowe do Canon PIXMA MX

Nasza seria Basic, Classic i Green oferuje niedrogie alternatywy dla wyżej wymienionych oryginalnych wkładów do drukarek Canon PIXMA MX. Wkłady są zwykle tańsze niż porównywalne produkty producenta, ale nie tracą jakości druku. W naszej ofercie znajdują się następujące alternatywne wkłady:

wkłady prindo kompatybilne z PG-40 i CL-41

Dla wkładów w MX300 i MX310 nasza własna marka oferuje różne rozwiązania. Z jednej strony mamy w naszej ofercie alternatywne wkłady atramentowe do oryginalnych atramentów z naszymi produktami prindo PRICPG40 i PRICCL41. Z drugiej strony, nasze kartridże prindo Basic PRICPG-50 i PRICCL-51 są również kompatybilne z obu modelami.

wkłady prindo kompatybilne z PG-510 i CL-511

Oryginalne wkłady PG-510 i CL-511 mogą również zastąpić nasze alternatywne wkłady dwoma wariantami. Są to wkłady zastępcze do oryginalnego kolorowego zbiornika PRICCL511+ oraz alternatywne wkłady PRICPG512 i PRICCL513.

wkłady prindo kompatybilne z PG-540 i CL-541

Te oryginalne wkłady zastępują nasze klasyczne, alternatywne wkłady PRICPG540 i PRICCL41+. Wkłady dostępne są również w wersji XL, z czego oferujemy również niedrogie multipacki.

wkłady prindo kompatybilne z PGI-525 i CLI-526

Oryginalne wkłady PGI-525 i CLI-526 można zastąpić nie tylko wkładami prindo PRICPGI252BK i PRICCLI526+ z naszej serii Classic. Wraz z odpowiednimi kartridżami z naszej serii Green oferujemy również kartridże atramentowe do CLI-526+ z produkcji ekologicznej. Wkłady są wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu, które zostały specjalnie przetworzone do produkcji. Tak więc z czystym sumieniem wydruk jest gwarantowany.

wkłady prindo kompatybilne z PGI-550 i CLI-551

Prindo oferuje również zieloną alternatywę dla tych wariantów wkładów. Razem z klasycznymi wkładami PRICPGI550 i PRICCLI551 stanowią one najlepszą alternatywę dla oryginalnych wkładów Canon i to w niższej cenie, przy zachowaniu tej samej jakości. Dostępne są pakiety XL i multipacki.